20 сiчня 2018
Державна служба зайнятості На головну Що нового? Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

БЕЗРОБІТНІ ВЧИЛИСЯ РОБИТИ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ
 
25.09.2017  |  Чернігівський МЦЗ версія для друку
БЕЗРОБІТНІ ВЧИЛИСЯ РОБИТИ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

Про українські рушники та вишиванки знають повсюди в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Лялька-мотанка – це маленький витвір мистецтва, це поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та новим поколінням. Перші вузликові ляльки -так інколи ще називають мотанки - зявилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

З метою популяризації та відродження національного рукоділля та традиційних українських ремесел обласною службою зайнятості започатковано культурно-просвітницький проект «Збережемо традиції предків».

В рамках цього проекту під час засідання жіночого клубу Чернігівським міським центром зайнятості проведено семінар на тему: «Лялька-мотанка – одвічна берегиня роду». У його роботі взяла участь місцева майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Лариса Іванівна Ганненко

Неповторні й унікальні ляльки-мотанки талановитої чернігівської майстрині «живуть» у монастирях, музеях і бібліотеках, приватних колекціях, в оселях друзів та знайомих. Наразі до цього виду рукоділля вона спробувала залучити безробітних жінок.

Начало формы

Конец формы