20 сiчня 2018
Державна служба зайнятості На головну Що нового? Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Прес-центр » Новини

РУКОДІЛЛЯ МОЖЕ СТАТИ НЕ ЛИШЕ УЛЮБЛЕНОЮ А Й ДОХІДНОЮ СПРАВОЮ
 
27.09.2017  |  Ріпкинський РЦЗ версія для друку
РУКОДІЛЛЯ МОЖЕ СТАТИ НЕ ЛИШЕ УЛЮБЛЕНОЮ А Й ДОХІДНОЮ СПРАВОЮ

В рамках реалізації культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків»  безробітні, які перебувають на обліку в Ріпкинському районному  центрі зайнятості,  нещодавно побували в історико-краєзнавчому музеї та ознайомилися з виставкою «Українські народні промисли та ремесла».

Вироби ручної роботи сьогодні користуються неабияким попитом у населення та туристів, отож рукоділля, на думку фахівців служби зайнятості, може стати не лише улюбленою, а й дохідною справою.

Безробітні з задоволенням слухали розповідь про розвиток гончарства, яке на Ріпкинщині зародилося в с.Олешня, майстрів, які знають традиції від діда-прадіда. Зокрема на виставці було представлено багато виробів із глини Івана Бібіка, який вперше почав використувувати у своїх роботах техніку задимлення.

Свого часу Ріпкинщина славилася і лозовими виробами. Їх виготовляли на промкомбінаті, який діяв на території Радульської селищної ради. На превеликий жаль, це ремесло тривалий час було призабуте. В наш нас лозоплетіння поступово відроджується, попит на продукцію зростає.

Особливий інтерес у безробітних жінок викликали вишивані речі. Виставковий зал прикрашали жіночі сорочки, сукні, рушники, скатертини, серветки тощо. Екскурсовод фахово розповідала присутнім про традиції української вишивки, яка є духовним символом народу, рідного краю, батьківської оселі, - це класичний вид народного мистецтва, що розкриває невичерпне багатство творчих сил народу його мистецький хист. Сучасна народна вишивка розвивається на основі традиційної спадщини минулого.

Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь.