20 сiчня 2018
Державна служба зайнятості На головну Що нового? Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги роботодавцям » Каталог послуг

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ - РОБОТОДАВЦІ: ОСНОВИ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
ОЦЗ, 15.03.2016 версія для друку
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ - РОБОТОДАВЦІ: ОСНОВИ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Співпраця з роботодавцями – пріоритетний напрямок діяльності державної служби зайнятості. Адже саме роботодавець створює робочі місця, наповнює бюджет, допомагає державі забезпечувати соціальні гарантії для населення шляхом сплати страхових внесків. Чим же може допомогти служба зайнятості підприємствам, які вже існують певний час, а також тим, які тільки-но стають на шлях розвитку? Про це розповідає директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Кадри – роботодавцям, робота – громадянам

Центри зайнятості виконують функцію посередників між тими, хто надає роботу, і тими, хто її шукає. І для служби зайнятості клієнтами №1 є саме роботодавці, співпраця з якими допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, визначити проблеми та знайти шляхи їх вирішення, повернути до продуктивної зайнятості якомога більше наших співвітчизників.

Державна служба зайнятості сьогодні пропонує роботодавцям широкий спектр послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів. З цією метою організовуються ярмарки вакансій, під час яких у роботодавців є реальна можливість «віч на віч» зустрітися з потенційними претендентами на роботу, поспілкуватися та обрати саме тих фахівців, які потрібні підприємству.

Вакансії, які подає роботодавець до служби зайнятості, за його бажання безкоштовно розміщуються на Інтернет-порталі пошуку роботи «Труд». Така вакансія буде доступна не тільки жителям окремого району чи міста, а всім громадянам України. Також на цьому порталі роботодавець може ознайомитися з резюме шукачів роботи.

Крім того, у разі потреби служба зайнятості надає комплекс спеціальних послуг  в ситуації запланованого вивільнення працівників, проводячи заходи, спрямовані на підбір роботи, профнавчання, залучення до самозайнятості, консультуючи щодо змісту прав і державних гарантій.

Підберемо працівників і на постійну, і на тимчасову роботу

Сьогодні служба зайнятості спільно з органами місцевої влади організовує громадські роботи в інтересах громади, а також інші роботи тимчасового характеру, яких потребують роботодавці. Щодо останніх, то це роботи в сільському та лісовому господарствах, переробній промисловості, які є не лише додатковою матеріальною підтримкою безробітних, а й шансом переходу до постійної зайнятості.

Отож роботодавцю, як правило, не доводиться довго шукати тимчасових працівників через оголошення в газетах, а досить лише зробити відповідну заявку до центру зайнятості і питання буде оперативно вирішене. Адже з особами, які працюють на таких роботах, укладаються строкові трудові договори, вносяться записи до трудових книжок, на них поширюються передбачені законодавством державні соціальні гарантії, а також, що не менш важливо, гарантована оплата праці не нижче за розмір мінімальної заробітної плати.

Замовляйте необхідних спеціалістів…

На сучасному ринку праці попит на робочу силу, на жаль, не співпадає з пропозицією. Подолати цей дисбаланс, підвищити конкурентоспроможність шукачів роботи та оперативно реагувати на потреби роботодавців дозволяє гнучка система професійного навчання безробітних. Перелік професій, за яким організовується підготовка постійно розширюється, навчальний процес переноситься на виробництво, а освітні програми узгоджуються з роботодавцями.

Відтак на ринок праці виходять затребувані спеціалісти: столяри та токарі, слюсарі з ремонту автомобілів та лицювальники-плиточники, електрогазозварники та електромонтери, водії та оператори заправних станцій, кухарі та кондитери, перукарі та манікюрники, швачки та закрійники, продавці.

Безробітні навчаються на замовлення роботодавців як в навчальних закладах  області, так і за її межами. Це професійно-технічні та вищі навчальні заклади, навчально-курсові комбінати, автомобільні школи тощо. За потреби організовується підвищення кваліфікації безпосередньо на робочому місці.

Крім того, державна служба зайнятості має власну мережу навчальних закладів - Центри професійно-технічної освіти, які на сьогодні створені в Рівненській, Одеській, Харківській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Херсонській, Полтавській, Донецькій та Луганській областях. Це сучасні заклади з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Крім традиційних професій у ЦПТО ДСЗ можна отримати й досить рідкісні, такі як бляхар, бондар, виноградар, вишивальник, коваль ручного кування, рихтувальник кузовів, квіткар тощо.

За працевлаштування безробітних - компенсація

І це не жарт, а взаємовигідна співпраця. Компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гарантує сьогодні державна служба зайнятості роботодавцям  за умови працевлаштування на нові робочі місця безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. А це - молодь, діти-сироти, особи передпенсійного віку, звільнені з місць позбавлення волі, інші вразливі категорії населення.

На компенсацію єдиного соціального внеску також можуть розраховувати суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, незалежно від категорій, на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Відтак, щомісячно протягом року за кожну працевлаштовану за направленням служби зайнятості особу, але за умови збереження її зайнятості упродовж наступного року, роботодавець може отримати компенсацію. Відмовляють у фінансовій підтримці боржникам зі сплати страхових внесків та банкрутам, а також роботодавцям, щодо яких порушено справу про банкрутство.

Передбачено додаткові стимули за працевлаштування переселенців

На сьогодні служба зайнятості компенсує роботодавцю витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа переселенців. Зазначені витрати включають в себе основну та додаткову заробітну плату та суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на такі виплати. Роботодавець має забезпечити роботою працівника протягом періоду, що перевищує тривалість виплати вдвічі.

Компенсація виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.

Компенсуються витрати не більше 6 місяців, але якщо йдеться про переселенців з числа категорій громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості, термін відшкодування може збільшитись до одного року.

Крім того, роботодавцю, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб строком понад 12 місяців, компенсуються витрати на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.