23 листопада 2017
Державна служба зайнятості На головну Що нового? Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Прес-центр » Новини

ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ - ЗАХИСТ ПРАЦЮЮЧОГО
 
20.12.2016  |  Менський РЦЗ версія для друку
ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ - ЗАХИСТ ПРАЦЮЮЧОГО

Про це йшлося під час проведення профінформаційного семінару для безробітних громадян, який нещодавно відбувся у Менському районному центрі зайнятості. Такі заходи непоодинокі, їх проводять для безробітних фахівці у всіх центрах зайнятості області.

«Тіньова» зайнятість створює безліч загроз як для держави, так і для суспільства. Адже держава недоодержує значну частину податкових надходжень. Це підриває систему соціальних фондів та шкодить власне самим працівникам.

По-перше, у них не буде запису в трудовій книжці за цей період роботи.

По-друге, оскільки роботодавець не сплачує за них внески до Пенсійного фонду, в подальшому це негативно позначиться на розмірі пенсії.

По-третє, у разі вимушеного безробіття цей період роботи не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю.

Також їм не варто розраховувати на оплату лікарняного листа у разі хвороби, будь-які гарантії для отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні.

Окрім того, що дуже важливо, у трудовому договорі фіксується розмір заробітної плати, що є гарантією її виплати за відпрацьований час. Тому його відсутність може взагалі позбавити працівника зароблених у роботодавця коштів.

Іншими словами, заручниками ситуації, яка склалася з «тіньовими» схемами виплати заробітної плати, залишаються самі працівники і суспільство в цілому. Адже це призводить до того, що значні втрати несуть Пенсійний фонд, інші страхові фонди, місцеві бюджети. А це, в свою чергу, відображається на якості життя й вирішенні соціальних проблем громадян. Про це варто пам’ятати!