23 листопада 2017
Державна служба зайнятості На головну Що нового? Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

З ДОМОГОСПОДАРОК НА ВЕРШИНУ КАР'ЄРИ
 
30.12.2016  |  За матеріалами сайту "Ladyvlife" версія для друку
З ДОМОГОСПОДАРОК НА ВЕРШИНУ КАР'ЄРИ

У кар`єрі жінки часто трапляються тривалі перерви, які бувають обумовлені появою дитини й іншими причинами. Домашні турботи, любляче і дружнє оточення, обмежене коло спілкування призводять згодом до того, що, якщо з будь-яких причин ви не працювали досить тривалий час, «повернутися в лад» буває вкрай складно.

Причиною такої проблеми може стати не тільки психологічний бар’єр, страх перед новими людьми, колективом, втрата впевненості в своїх силах і можливостях, внутрішній опір від зміни способу життя і режиму дня, але й ставлення роботодавців до тих, хто мав довгу перерву в роботі. Ось про останній причини і хочеться поговорити.

Якщо ви твердо вирішили відновити свою кар’єру і готуєтеся шукати роботу, то, насамперед, подумайте про всі кроки, які треба зробити, щоб ваша мета була досягнута. Якщо у вас є хоч якась можливість, спробуйте отримати додаткову освіту (її надає практично кожен державний вуз) або ж пройдіть будь-які курси і пару-трійку тренінгів. Можна закінчити мовну школу, вивчивши нову мову або вдосконаливши вже наявну стандартну англійську.

По можливості намагайтеся відновити свої навички: для цього читайте професійну літературу і спеціалізовані журнали, відвідуйте тематичні виставки або хоча б спеціалізовані сайти в Інтернеті. При першій-ліпшій можливості спілкуйтеся з професіоналами, збирайте візитки і говоріть своїм знайомим, що ви зараз вільні і плануєте повернутися на роботу.

Але розіслати резюме, переговорити зі знайомими і знайти підходящу вакансію набагато простіше, ніж з честю витримати співбесіду, презентувавши себе так, щоб у роботодавця не залишилося сумнівів, що у вашій особі фірма отримає чудового працівника. Отже, співбесіда - обов`язковий етап при влаштуванні на роботу! Готуйтеся до нього так, наче це найважливіша подія у вашому житті. Адже, наразі так і є. Намагайтеся справити на роботодавця максимально приємне враження. Відвідайте салон краси: ідеальні зачіска, манікюр і колір обличчя - в наш час важливі складові вигляду сучасної ділової жінки. Купіть солідний органайзер і дорогу ручку, надіньте відповідний костюм - нехай ваш зовнішній вигляд ніякої дрібницею не видасть у вас домогосподарку. І, звісно, підготуйтеся психологічно. Переконайте, насамперед, себе, що ви хочете і можете знову приступити до роботи, що ви - відмінний професіонал і здатні досягти успіху, і що ви готові до всіх труднощів, які вас чекають. Заздалегідь приготуйте аргументи, щоб спокійно і дохідливо пояснити причину перерви в роботі, і обов`язково зробіть акцент на своє бажання працювати знову і саме в цій фірмі. Неважливо, з яких причин ви пішли з роботи - народження дитини, переїзд в інше місто або заміжжя. Вам доведеться змиритися з тим, що майбутній роботодавець сприйме цей вимушений або бажаний простій, як ваш найбільший недолік. І ваше завдання - довести роботодавцю, що тимчасова бездіяльність зовсім не зменшила ваші здібності і не знизила професійний рівень. Під час співбесіди не акцентуйте увагу на минулих успіхах, а зробіть наголос на рисах характеру, зокрема тих, які у вас з`явилися завдяки перерві в роботі: терпіння, витримка, здатність долати труднощі, в тому числі сімейні тощо. Заздалегідь подбайте про те, щоб ваше резюме і портфоліо були повними і переконливими. Будьте спокійні, витримані, говорите про те, що знаєте і вмієте, але не перебільшуйте свої здібності і можливості. Якщо за період вимушеної перерви в роботі, ви займалися активною діяльністю, наприклад, написали ряд статей в Інтернет-проекти, взяли участь у виставках або розробках, підвищили рівень теоретичної підготовки, то розповідайте про це на співбесіді, і обов`язково, відзначте всі свої досягнення в резюме. І не впадайте у відчай, якщо при всьому старанні ви раптом не підійдете роботодавцю - ще невідомо, кому пощастило! Втім пройдену співбесіду ви маєте проаналізувати, і це допоможе вам бути більш впевненою наступного разу. Дорогу здолає той, хто йде, отже потрібно тільки дуже захотіти!

За матеріалами сайту «Ladyvlife»