20 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Робота в Україні Державна служба зайнятості Відгук про роботу ЦЗ (анкета) Facebook
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко про стан ринку праці Черкащини у 2017 році
 
12.01.2018  |  Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ версія для друку
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко про стан ринку праці Черкащини у 2017 році

- Про зайнятість населення:

У 2017 році ситуація на ринку праці Черкащини прогнозована та стабільна. Так, протягом року ми маємо показники приросту середньооблікової чисельності штатних працівників на підприємствах та установах області. Зменшення чисельності осіб, які перебувають в умовах вимушеної неповної зайнятості, зниження рівня безробіття та зростання рівня зайнятості населення у віці 15-70 років. На підприємства, в установи та організації у ІІІ кварталі було прийнято 18,9 тис. осіб, що на 0,5 тис. перевищує чисельність звільнених. Рівень зайнятості населення працездатного віку в області зріс до 67,5 %, що є дещо краще ніж середній по Україні.

Зазначені стабілізаційні процеси вплинули на зменшення навантаження на зареєстрованому ринку праці. З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 56,6 тис. безробітних, що на 11,1 % менше, ніж у 2016 році. В той же час по Україні цей показник становить 10,4 %.

Серед тих хто шукає роботу п’яту частину становили робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, майже 17 % представники найпростіших професій, працівників сфери торгівлі і послуг,  майже третину  складають службовці (менеджери, фахівці, технічні службовці).

 

 - про актуальні вакансії та рівень заробітної плати:

У зв’язку з рішенням уряду щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 грн простежується тенденція до підвищення економічної активності підприємств, активізується ринок праці, налагоджується співпраця з новими роботодавцями, а отже можливість для людини знайти роботу. Наведу наступні дані: середній розмір заробітної плати по області у листопаді становив 6 387 грн, а рік по тому 4 442 грн. Середній розмір заробітної плати по вакансіях заявлених роботодавцями склав 3 600 грн, а в минулому році близько 2 000 грн. А питома вага вакансій з рівнем заробітної плати вище мінімальної зросла з 45 % у січні 2017 року до 52 % у грудні. Таке підвищення, майже в два рази, стимулює наших громадян, і тих, хто шукає роботу, і тих, хто наймає працівників, вийти з тіні, легалізувати трудові відносини, платити заробітну плату офіційно. Завдяки цьому людина отримує можливість сплатити соціальні внески до всіх відповідних фондів, що в подальшому гарантуватиме соціальну захищеність кожному.