25 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Робота в Україні Державна служба зайнятості Відгук про роботу ЦЗ (анкета) Facebook
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

Перевірка IQ на співбесіді з роботодавцем
 
06.01.2017  |  Відділ організації профорієнтації Черкаського ОЦЗ версія для друку
Перевірка IQ на співбесіді з роботодавцем

На співбесіді роботодавець прагне якомога об’єктивніше оцінити інтелектуальний рівень потенційного співробітника. Особливо, якщо посада, на яку той претендує, пов'язана з необхідністю мислити творчо і знаходити оптимальні рішення. Традиційний тест на визначення коефіцієнта інтелекту (IQ) при прийомі на роботу використовується нечасто, але є немало і інших способів перевірити потенціал претендента.

Оцінити вашу відповідність вимогам посади, на яку претендуєте, роботодавець може таким чином.

1. Перед вами розкривають певну проблему у професійній сфері, викликаючи на роздуми вголос. Швидше за все, роботодавець хоче почути не просто відповідь на поставлене питання, а дізнатися ваш спосіб мислення. Розкриваючи свій погляд на проблему, висловіть власну думку та згадайте інші точки зору.

2. Вам можуть запропонувати нестандартну ситуацію, з якої потрібно знайти вихід. Головне - не розгубіться. Здібність до несподіваних і неординарних рішень  - ознака гнучкості інтелекту.

3. Роботодавець просто запитує: "Як ви думаєте, наскільки ви розвинені в інтелектуальному плані?" і спостерігає за реакцією. Не потрібно шукати однозначної відповіді і коливатися між скромністю і вихвалянням. Просто опишіть свою манеру мислити. Припустимо, ви швидко уловлюєте суть предмету. Можливо, ви володієте блискучою логікою і схильні аналізувати, "докопуючись" до першопричин. Або вмієте спостерігати, помічаючи деталі, приховані від інших. У кожного способу мислення є свої переваги.

4. Запитання: "Чим ви займаєтеся у вільний час?" теж може бути своєрідною перевіркою. Помічено, що  інтелектуальне дозвілля (читання книг, розгадування кросвордів і головоломок, гра в шахи), свідчить про IQ. Тільки не слід говорити, що обожнюєте грати в шахи, якщо не знаєте, як ходять фігури.

Інтелектуальні здібності різноманітні, комусь чудово дається аналіз, хтось сильний в питаннях логіки. Викладачі, секретарі повинні володіти високим рівнем вербального інтелекту (грамотна мова і багатий словарний запас). Для бухгалтера важливим є уміння аналізувати великий об'єм інформації, тобто мати аналітичний склад розуму. Просторова уява, креативність, уміння сформулювати свою думку - якості, необхідні дизайнерам, журналістам.

Але якщо результат тесту вас розчарував, не турбуйтеся! Буд-який тест відносний. Крім того, існує EQ  - коефіцієнт емоційного інтелекту. Він визначає здатність управляти своїми емоціями, що не менше важливо для життєвого успіху. З допомогою енергійності деколи можна досягти навіть більшого, ніж за допомогою високого рівня інтелекту.