24 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук



Головна » Послуги роботодавцям » Каталог послуг

Про надання компенсацій роботодавцям, що створюють нові робочі місця
 
20.11.2017  |  Відділ організації надання соціальних послуг Чернівецького ОЦЗ версія для друку
Про надання компенсацій роботодавцям, що створюють нові робочі місця

Для реалізації частини третьої статті 24 Закону України «Про зайнятість населення» Кабінет Міністрів України постановою від 13 березня 2013 року № 153 затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У документі визначений механізм виплати органами Пенсійного фонду України компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Дія Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які, починаючи з 2013 року, створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору, упродовж 12 календарних місяців з дня працевлаштування особи на нове робоче місце щомісяця виплачують їй заробіток у розмірі не меншому за три мінімальні заробітні плати. У разі дотримання зазначених умов, роботодавець отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом наступник 12 календарних місяців за умови  збереження рівня заробітної плати у розмірі не меншому ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати єдиного внеску за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Згаданою постановою також затверджена форма довідки про виконання роботодавцем умов компенсації частини фактичних витрат, повязаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Таку довідку підприємства, установи, фірми, компанії, а також приватні підприємці, які створюють нові робочі місця та  відповідають умовам надання компенсаційних виплат, повинні подавати до органів Пенсійного фонду, де перебувають на обліку як платники єдиного внеску, упродовж 12 місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, для отримання відповідних компенсаційних виплат.

Повний текст постанови Кабінету Міністрів від 13. 03.2013 року № 153 розміщений на сайті «Урядовий портал» (www.kmu.gov.ua).