24 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Огляд регіональних ЗМІ

Чи вигідно мати "робочу" професію у наш час?
 
08.09.2017  |  Сайт газети "Погляд", 08 серпня 2017 року версія для друку
Чи вигідно мати "робочу" професію у наш час?

Ми зростали в часи, коли наші радянські батьки та прабатьки працювали на заводах та шахтах, на будівництві та в сільському господарстві, та пишалися цими робочими обов’язками. У ті далекі часи ще не було такого ажіотажу щодо інтелектуальних професій, та робота руками вважалась почесною. Але після розвалу СРСР, у 90ті роки, купа перекладачів, юристів та економістів заполонили ринок праці, тому що працювати на робітничих спеціальностях стало менш престижним та бажаним, ніж в офісах.

Цю тенденцію можна спостерігати навіть зараз, у 21 столітті, незважаючи на те, що спеціалістів на виробництві стало набагато менше і цінуються вони через це набагато вище. Вже давно минули часи, коли працювати будівельником або зварником було престижно та почесно. Але ж спробуйте знайти насправді кваліфікованого будівника. Ремонтника або слюсаря – вам це вдасться з превеликими труднощами, та коштувати послуги такого майстра будуть дуже недешево. Ремонт та будівництво нікуди не ділися, чого не можна сказати про будівників та ремонтників. Тож, чи вигідно на сьогодні отримувати робітничу спеціальність? Чи буде це гарантією високооплачуваної роботи? Які види професій зараз користуються найбільшою популярністю в Україні та за кордоном? Давайте розбиратися з цим разом.

Ким бути модно?

Вже зараз експерти українського ринку праці розуміють розбіжності між тим, що вважається бажаною, престижною та прибутковою професією серед молоді, і фактичним попитом на спеціалістів на ринку працевлаштування. Згідно з даними, що опублікував ресурс Osvita.ua у 2016 році, найпопулярніші професії в Україні включають в себе:

1.           Інженери, робітники сфери IT, програмісти

2.           Менеджери продажів

3.           Менеджери персоналу

4.           Юристи

5.           Економісти

Професійна затребуваність таких професій складає від 2,5 до 8 осіб на робоче місце, а стартова заробітна платня, на яку може розраховувати спеціаліст-початківець, коливається від 200 до 600 у.о. Цей рейтинг ще раз доводить, що неробочі спеціальності все ж користуються безумовним попитом серед наймачів, тому якщо ви не хочете працювати руками, а замість цього бажаєте проводити своє життя у теплому та чистому офісі, можете сміливо отримувати таку спеціальність. Без роботи ви в жодному разі не залишитесь.

Але наряду з цією статистикою, багато авторитетних українських HR-експертів зазначають, що вже зараз на ринку праці в Україні є катастрофічна нестача представників робітничих професій, таких як швачки, плиточники, сантехники, слюсарі та електрики. На сьогодні, знайти досвідченого та грамотного спеціаліста в такій сфері дуже важко, тому отримання такої професії та надання якісних послуг гарантують вам дуже високий заробіток та незмінний попит.

Чим можна заробити більше – руками чи головою?

Висновки переконливо говорять про необхідність навчатися на робітничій спеціальності – хоча б для того, щоб займати нішу, яка традиційно вважається непопулярною, але на сьогодення страждає від дефіциту пропозицій і влаштовуватися на високооплачувану роботу за кордоном. Експерти рекомендують молоді вивчатися на не модних але дуже прибуткових факультетах та курсах – будівельники, швачки, електрики, сантехники, закрійники тощо. Через дефіцит робітників на цих спеціальностях, наймачі готові платити за ці затребувані професії в Україні якнайменш 10 тисяч гривень, в той час як, наприклад, робота швачки – дуже високооплачувана робота і зарплатня може досягати 20-40 тисяч гривень і більше.

Тому ми можемо впевнено сказати, що головою працювати добре, а вміти працювати руками – ще краще, особливо в даних умовах економічної кризи та перенасичення вітчизняного ринку праці юристами, економістами та перекладачами. Кмітливий та роботящий електрик або слюсар може заробляти в 3-5 разів більше, ніж офісний працівник, тому що на ринку кожного дня з’являються нові матеріали та технології, і не кожен спеціаліст з радянською освітою може їх використовувати правильно.

Найбільш затребувані професії в Україні та за кордоном

Як ви вже змогли переконатися, популярні професії в Україні зараз включають багато робітничих фахів та спеціальностей, таких як слюсарі, сантехники або механіки. Звісно, спеціалісти неробітничих професій також завжди у попиті на ринку працевлаштування, але стати насправді затребуваним, досвідченим фахівцем не так вже й легко. А спеціальність, наприклад, юриста зараз взагалі вважають аутсайдерскою. З більш ніж 70 претендентами на кожне вакантне місце, заробітна платня юриста-початківця зараз рідко перевищує 3000 гривень.

Говорячи про популярні професії за кордоном, також треба правильно оцінювати свої шанси на працевлаштування. Тут також потребують більш за все:

·                    Представників робітничих професій, особливо будівельників та водіїв

·                    Робітників для сфери послуг – офіціанти, прибиральники, перукарі, косметологи тощо

·                    Сезонних робітників на низько кваліфіковану роботу – збиральники врожаю, садівники тощо.

Якщо ви чітко націлені на працевлаштування за кордоном, краще не спрямовувати свої зусилля на отримання диплому юриста, медика або менеджера – найбільш вірогідно, вас змусять отримувати додаткові дипломи та підтверджувати свою кваліфікацію вже у тій державі. Тому вітчизняний диплом вам може і взагалі не знадобитися, у той час як робітниці спеціальності завжди у попиті та не потребують додаткової сертифікації.

 

Сайт газети «Погляд»