17 грудня 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Консультаційний центр » Список тем консультацій

Архів за 2008 рік

^


Виберіть тему питання: Порядок розрахунку виплати по безробіттю
Від кого: Оксана Серотюк
Дата/час: 30.01.2008 18:51
Текст питання:

Я пропрацювала 1рік 2 місяці на підприємтсві звільнилася за власним бажанням. Влаштувалася на нову роботу пропрацювала 2 тижні і звільнилася за згодою сторін.
Чи можу я стати на облік в центр зайнятосі?
Чи виплачиватимуть мені матеріальну допомогу

Відповідь:
Консультант: Відділ організації реєстрації, надання матеріального забезпечення та розгляду звернень громадян
Дата/час: 21.02.2008 11:02
Текст відповідi:

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом у вільний від навчання час.
Якщо Ви після звільнення з підприємства звернетеся до державної служби зайнятості, то Вам буде здійснюватися підбір підходящої роботи. У разі відсутності підходящої роботи, державною службою зайнятості, за Вашою особистою заявою, з восьмого дня надається статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (зі змінами).
Відповідно до пункту 17 вищезазначеного Порядку, якщо застрахована особа перед настанням страхового випадку працювала на кількох підприємствах з перервою страхового стажу, середня заробітна плата обчислюється центром зайнятості сумарно за шість календарних місяців, на підставі довідок про середню заробітну плату, виданих роботодавцями.

Тому ви повинні подати до центру зайнятості дві довідки про середню заробітну плату з останнього місця роботи за фактично відпрацьований час та з передостаннього місця роботи за шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому припинено дію трудового договору.


Виберіть тему питання: Обчислення страхового стажу
Від кого: Андрій
Дата/час: 30.01.2008 16:15
Текст питання:

Відповідно до трудової книжки працівник був прийнятий на роботу з 15.03.2007 року та звільний 15.09.2007 року. Який буде страховий стаж, для призначення виплати по безробіттю, якщо особою відповідно до табелю обліку робочого часу в квітні не відп

Відповідь:
Консультант: Відділ організації реєстрації, надання матеріального забезпечення та розгляду звернень громадян
Дата/час: 21.02.2008 10:59
Текст відповідi:

Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню на випадок безробіття та за який сплачено страхові внески (нею, роботодавцем).
Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
Підставою для визначення розміру допомоги по безробіттю є довідка про середню заробітну плату, яка надається роботодавцем відповідно до вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 (зі змінами).
Відповідно до вищезазначеного Порядку, якщо застрахована особа в місяцях розрахункового періоду не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), то цей період включається до страхового стажу.
У Вашому конкретному випадку, якщо особі за дні невиходу на роботу не нараховувалась заробітна плата через неповажні причини і за цей період не сплачували страхові внески, то цей період не враховується до страхового стажу.
Розмір допомоги по безробіттю у такому разі визначається без урахування страхового стажу.


Виберіть тему питання: Гарантії працівника під час встановлення його непрацездатності у зв"язку з професійним захворюванням
Від кого: Володимир Лагутенко
Дата/час: 30.01.2008 10:31
Текст питання:

Чи має право керівник державного підприємства відправляти документи до Державної служби зайнятості працівника, який розпочав процедуру встановлення непрацездатності у зв"язку із професійним захворюванням. МСЕК рішення не виносило. Наказу про відстор

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення
Дата/час: 01.02.2008 09:11
Текст відповідi:

Зазначені у запиті питання не належать до компетенції державної служби зайнятості, відповідно, надавати роз'яснення із зазначених питань державна служба зайнятості не має правових підстав.
Пропонуємо Вам для отримання роз'яснень звернутися до Державного департаменту з нагляду за додержанням законодавства про працю Міністерства праці та соціальної політики України, що знаходиться за адресою: буд. 9-а, вул. Райдужна, м. Київ, 02218.
Телефони Держдепартаменту з нагляду за додержанням законодавства про працю: (8-044) 542-72-89, 542-76-00, 542-75-68.


Виберіть тему питання: Правомірність дій
Від кого: Катерина
Дата/час: 29.01.2008 16:06
Текст питання:

Чи правомірними є діїї працівника служби зайнятості, коли він не повідомляє одразу весь перелік документів, що буде необхідно надати для реєстрації у службі зайнятості. І чи вірним є те, що даний працівник не може точно сказати, де їх необхідно взят

Відповідь:
Консультант: Відділ організації реєстрації, надання матеріального забезпечення та розгляду звернень громадян
Дата/час: 29.02.2008 15:25
Текст відповідi:

На Ваше звернення повідомляємо, що реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, здійснюється державною службою зайнятості за місцем проживання (реєстрації місця проживання) за умови пред'явлення паспорта і трудової книжки, а у разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, що їх замінюють, а іноземці і особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання в Україні.
Перелік документів, необхідних для реєстрації громадян у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, визначено пунктами 3 та 4 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219 (далі - Порядок). Ознайомитися з цим переліком Ви можете у центрі зайнятості.
Що стосується громадян, які припинили підприємницьку діяльність або у яких закінчилася дія цивільно-правової угоди, то при реєстрації у центрі зайнятості, крім зазначених у Порядку документів, відповідно пред'являють копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця із спеціальною відміткою про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем, видану державним реєстратором відповідно до пункту 17 статті 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та договір про укладення цивільно-правової угоди.
У разі відсутності підходящої роботи громадянину, зареєстрованому як такому, що шукає роботу, на восьмий день надається статус безробітного і призначається допомога по безробіттю. Для цього він, відповідно до пункту 12 зазначеного Порядку, особисто подає до центру зайнятості відповідну заяву та письмову інформацію про те, що він не має заробітку або інших доходів і не зареєстрований як фізична особа-підприємець, а також копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Крім цього, для визначення розміру допомоги по безробіттю безробітний згідно з пунктом 6.2. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, подає довідку про середню заробітну плату, видану роботодавцем відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (зі змінами).
Фізична особа-підприємець, яка здійснювала підприємницьку діяльність, або особа виконувала роботи за цивільно-правовою угодою зі сплатою на добровільних засадах страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, для призначення допомоги по безробіттю подає довідку про оподатковуваний дохід добровільно застрахованої особи, видану державними податковими органами відповідно до пункту 23 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Отже, працівник центру зайнятості повинен повідомляти громадянина про подання ним зазначених вище документів, необхідних для реєстрації його у державній службі зайнятості та призначення допомоги по безробіттю.


Виберіть тему питання: Строки подачі заяви
Від кого: Катерина
Дата/час: 29.01.2008 15:52
Текст питання:

Якщо я звільнена за власним бажанням 28.12.2007 напротязі якого періоду я можу подати заяву до Державного центра зайнятості на реєстрацію як безробітна, щоб мій стаж не приривався?

Відповідь:
Консультант: Інспекція Державного центру зайнятості
Дата/час: 11.02.2008 11:16
Текст відповідi:

Кожен громадянин має право звернутись до державної служби зайнятості з питання пошуку роботи та отримати безплатно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи, або працевлаштовуватись самостійно.
Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулись до державної служби зайнятості та виявили бажання отримувати сприяння державної служби зайнятості в пошуку роботи.
Реєстрація провадиться за місцем постійного проживання громадянина після пред'явлення ним паспорта і трудової книжки, а в разі потреби інших документів (стаття 8 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 803, зі змінами).
Отримання особою статусу безробітного надає їй право на отримання допомоги по безробіттю на умовах та в розмірах, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533-Ш, зі змінами (статті 22, 23 цього Закону).
Чинним законодавством України встановлено, що до трудового (страхового) стажу осіб, які перебували на обліку в державній службі зайнятості зараховується лише періоди одержання особою допомоги по безробіттю.
Так, пунктом "ж" частини першої статті 4 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 8ОЗ-ХІ1, зі змінами та доповненнями, передбачено, що держава гарантує громадянам включення періоду одержання допомоги по безробіттю до загального трудового стажу, а також до безперервного трудового стажу.
Одночасно, звертаємо Вашу увагу на те, що на даний час безперервний трудовий стаж фактично втратив своє значення, оскільки до стажу, який враховується при призначенні пенсії, інших видів соціального забезпечення, зараховуються лише ті періоди трудової діяльності особи чи інші передбачені законодавством випадки, під час яких особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, зокрема, загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.


Виберіть тему питання: Дотація на заброньовані місця
Від кого: Філія Передовик ЗАТ ПК Поділля
Дата/час: 29.01.2008 15:42
Текст питання:

Дайте будь-ласка відповідь, чи надають центри зайнятості дотацію на робоче місце, яке було заброньовано рішенням сільської ради для працевлаштування осіб, що відносяться до 5% квоти

Відповідь:
Консультант: Відділ організації працевлаштування та надання послуг роботодавцям
Дата/час: 26.02.2008 09:48
Текст відповідi:

Порядок бронювання та встановлення квоти робочих місць на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності для працевлаштування працездатних громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці (далі - громадяни, які потребують соціального захисту) визначено Положенням про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту. Це Положення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 №578.
Згідно із зазначеним Положенням, броня - це кількість робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.
З метою забезпечення додаткових гарантій щодо працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості бронюють на підприємствах з чисельністю понад 20 осіб до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, в тому числі з гнучкими формами зайнятості.
У межах броні місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад встановлюють підприємствам квоту робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.
Підприємства зобов'язані працевлаштовувати громадян, які потребують соціального захисту, на заброньовані робочі місця за направленням державної служби зайнятості і про прийняте рішення у триденний термін повідомити центр зайнятості. У разі відмови у працевлаштуванні громадян підприємства повідомляють про це державну службу зайнятості з викладенням мотивів відмови у прийнятті на роботу.
У разі відмови у прийнятті на роботу громадян, які належать до категорій громадян, які потребують соціального захисту, у межах встановленої броні за кожну таку відмову відповідно до пункту 3 статті 5 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості стягує з підприємства штраф у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.
Умови надання дотації визначено іншим нормативним документом - Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, що затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.01 № 1.
Відповідно до Порядку дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітного, з числа визначених категорій. Дотація передбачена як економічне заохочення роботодавця у працевлаштуванні конкретної особи, яка потребує соціального захисту, у т.ч. осіб передпенсійного віку, молоді, яка не має досвіду роботи, жінок з дітьми до 6 років та безробітних, які тривалий час не можуть працевлаштуватися тощо.
Згідно з п.10 Порядку розгляд питання працевлаштування особи з наданням дотації роботодавцю здійснюється на підставі письмової згоди роботодавця про прийом на роботу вакантне робоче місце конкретного безробітного.
Враховуючи вищезазначене, працевлаштування безробітного на заброньоване робоче місце для роботодавця є обов'язком, а надання дотації є можливим у разі наявності згоди роботодавця працевлаштувати безробітного.
Отже, дотація не може надаватися роботодавцю у разі працевлаштування безробітного на заброньоване робоче місце.


Виберіть тему питання: Пособие по безработице никогда не работавшему?
Від кого: Андрей Васильевич
Дата/час: 29.01.2008 12:44
Текст питання:

Здравствуйте я хотел бы задать такой вопрос , могу ли я парень 19 лет никогда не работавший получать пособие по безработице? Если да то в каком размере и что нужно что бы его получать? Заранее благодарю.

Відповідь:
Консультант: Відділ організації реєстрації, надання матеріального забезпечення та розгляду звернень громадян
Дата/час: 30.01.2008 11:51
Текст відповідi:

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися усі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, здійснюється державною службою зайнятості за місцем постійного проживання (постійної або тимчасової реєстрації) за умови пред'явлення паспорта і трудової книжки, а у разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, які їх замінюють.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення", безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу.
Відповідно частини третьої ст. 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", особам, які шукають роботу вперше, та іншим незастрахованим особам, визначеними в установленому порядку безробітними, допомога по безробіттю встановлена у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 180 календарних днів.
На виконання статті 3 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття", якою передбачено, що, виходячи з можливостей Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, установлено, що виплати, передбачені частиною другою та четвертою статті 23 та частиною першою статті 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", встановлено в розмірі не нижче ніж 23 відсотки прожиткового мінімуму для працездатної особи.
На виконання цієї статті Закону, розмір таких виплат, встановлений правлінням Фонду, з 1 січня 2008 року становитиме 210 гривень.


Виберіть тему питання: Громадяни з ПМП на Україні: Їхні права у службі зайнятості
Від кого: Параскевова Оксана
Дата/час: 28.01.2008 09:54
Текст питання:

Скажіть будь-ласка, чи має право на реєстрацію у службі зайнятості громадянин іншої держави, але з ПМП на Україні, якщо так, то які для цього потрібні документи. І яка допомога існує для початкових підприємців з ПМП на Україні.

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення
Дата/час: 27.02.2008 15:56
Текст відповідi:

Для надання кваліфікованої відповіді на поставлені Вами питання, Ви можете надати на адресу інспекції Державного центру зайнятості копії наявних у вас у документів, що стосуються Вашого перебування на території України.
У зв'язку із чим, Ви можете направити копії наявних у Вас документів поштою, або надати їх особисто за адресою: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, контактний телефон (044) 289-86-85.


Виберіть тему питання: Что делать?
Від кого: Ева
Дата/час: 27.01.2008 14:53
Текст питання:

Помогите, посоветуйте. У меня среднее образование, двое детей школьного возраста. Хочу пойти учиться и работать, если возможно с предоставлением жилья.
Может, ли в этом мне помочь служба занятости?
Зарание спасибо за помощь.

Відповідь:
Консультант: Державний центр зайнятості
Дата/час: 11.02.2008 10:56
Текст відповідi:

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися усі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
Державна служба зайнятості організовує при потребі професійну підготовку і перепідготовку громадян за професіями та спеціальностями відповідно до потреб ринку праці.
Для вирішення питання підбору варіантів підходящої роботи пропонуємо Вам звернутися у зручний для Вас час до Київського міського центру зайнятості або до іншого районного центру зайнятості міста, який зручний для Вашого відвідування, для ознайомлення з банком даних вакансій, що постійно оновлюється та поповнюється.
Адреса Київського міського центру зайнятості: м. Київ, вул. Жилянська 47-б.


Виберіть тему питання: Разрешение на работу
Від кого: Татьяна
Дата/час: 26.01.2008 09:58
Текст питання:

Здравствуйте. Я являюсь гражданкой Республики Беларусь.По семейным обстоятельствам, в ближайшее время собираюсь устраиваться на работу в г Киев. Я знаю, что для иностранных граждан нужно разрешение на работу. Скажите, каким образом его можно оформи

Відповідь:
Консультант: Інспекція ДЦЗ
Дата/час: 28.02.2008 14:22
Текст відповідi:

Іноземці та особи без громадянства можуть займатися трудовою діяльністю лише на підставі отриманого в установленому порядку дозволу на працевлаштування.
Порядок оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.99 р. № 2028 "Про затвердження Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні"
Для отримання дозволу роботодавець відповідно до п.5 Положення №2028, подає до регіонального центру зайнятості такі документи:
- заяву (у довільній формі); обґрунтування необхідності використання праці іноземців i можливості створення для них необхідних умов перебування та діяльності;
- копію контракту між іноземним та українським суб'єктами господарської діяльності на виконання певного обсягу робіт або послуг (якщо такий контракт укладено);
- копії статуту i свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності, засвідчені в установленому порядку;
- список іноземців із зазначенням їх повного імені та прізвища, року народження, номера паспорта, спеціальності (фаху), статі;
- копію проекту контракту роботодавця з працівником - іноземним громадянином;
- документ (наказ, витяг із протоколу, доручення тощо), оформлений у встановленому порядку, який посвідчує право представника роботодавця представляти його інтереси в центрі зайнятості;
- копії документів про освіту або кваліфікацію;
- довідку органу державної податкової служби про сплату роботодавцем передбачених законодавством податків i зборів;
- квитанцію про внесення плати за розгляд заяви.
Витребування від роботодавця додаткових документів не передбачених Порядком № 2028 - заборонено законодавством України.
У разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ i організацій незалежно від форм власності державна служба зайнятості стягує штраф за кожного іноземця в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (50 х 17 грн. = 850 грн.).


Виберіть тему питання: Проверка дотации
Від кого: Юнонна Александровна Скерлик
Дата/час: 24.01.2008 14:40
Текст питання:

Здравствуйте!
У меня работают люди на дотационных местах. Специалист центра занятости пришла на проверку целевого использования средств по дотации. В процессе работы ей были предоставлены все необходимые документы для проверки (ведомости про начисл

Відповідь:
Консультант: Відділ організації працевлаштування та надання послуг роботодавцям
Дата/час: 27.02.2008 15:52
Текст відповідi:

Умови надання дотації визначено Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних (далі Порядок), що затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.01 № 1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.01 за № 75/5266.
Відповідно до зазначеного Порядку дотація надається роботодавцю у розмірі фактичних витрат на; заробітну плату осіб, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості. Перерахування дотації здійснюється після подання роботодавцем Довідки про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, та сплату страхових внесків відповідно до законодавства.
У зазначеній Довідці вказується інформація про фактичні витрати, які поніс роботодавець, на заробітну плату особи, працевлаштованої за направленням державної служби зайнятості.
Пунктом 15 Порядку передбачено, що центр зайнятості щокварталу перевіряє подані роботодавцем дані на підставі первинних документів (табелю обліку робочого часу, відомостей про нараховану заробітну плату, відомостей про виплачену заробітну плату тощо) та використання ним дотації.
Результати перевірки оформляються актом перевірки достовірності поданих роботодавцем даних.
Відповідно до рекомендації Державного центру зайнятості щодо проведення перевірки та складання акту, копії необхідних документів додаються у разі виявлення розбіжностей між даними, які вказані у Довідці та первинними документами.


Виберіть тему питання: Разрыв трудового договора
Від кого: ПП Бондаренко ОА
Дата/час: 24.01.2008 10:31
Текст питання:

2.10.2007г мною был принят работник .(через службу занятости) Во время работы показал себя с негативной стороны.Всячески уклонялся от своих обязаностей.Работал водителем.25.11.07 сорвал рейс Киев-Москва.В результате чего по пути произошла замена на

Відповідь:
Консультант: Інспекція Державного центру зайнятості
Дата/час: 05.02.2008 09:45
Текст відповідi:

Чинним законодавством України встановлено особливий порядок регулювання питань реєстрації трудових договорів, які укладаються між фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками.
Статтею 24 1 Кодексу законів про працю України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою-роботодавцем фізична особа-роботодавець повинна в тижневий строк зареєструвати, у порядку визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, укладений у письмовій формі трудовий договір в державній службі зайнятості за місцем свого проживання.
Форма трудового договору між працівником і фізичною особою і Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України 08.06.2001 р. № 260 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27.06.2001 р. за № 554/5745, зі змінами, яким визначено механізм реєстрації (зняття) з реєстрації трудових договорів укладених між фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками.
Виходячи з основних положень трудового законодавства України в трудових правовідносинах задіяні дві сторони (роботодавець та працівник), які мають відповідні права та зобов'язання один по відношенню до іншого; цей перелік є виключний. Всі інші суб'єкти мають право втручання у взаємовідносини двох вищезазначених сторін лише у випадках та порядку суворо регламентованих законодавством України.
Виходячи зі змісту пункту 6 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою та пункту 14 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, трудовий договір між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких перебуває у фізичної особи, другий - у працівника, третій - в центрі зайнятості, де цей трудовий договір зареєстровано.
Пунктом 7 Порядку визначено, що у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають центр зайнятості.
Згідно з пунктом 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, розірвання трудового договору повинно бути підтверджено підписами сторін трудових відносин в усіх примірниках трудового договору.
Отже, записи фізичної особи-роботодавця про підстави припинення трудових відносин, а також підписи її та найманого працівника повинні стояти на трьох примірниках трудового договору.
Після повідомлення сторонами трудового договору центру зайнятості, відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох днів зобов'язана зняти трудовий договір з реєстрації. Про це робиться відмітка в книзі реєстрації трудових відносин (пункт 8 Порядку).
Звертаємо Вашу увагу, як фізичної особи-роботодавця, на те, що відповідно пункту 2.20.-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, зареєстрованої в Мін'юсті 17.08.1993 р. за № 110, трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-роботодавців зберігаються безпосередньо у працівників. Фізичні особи-роботодавці лише роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи центру зайнятості, в якому зареєстрований трудовий договір, і засвідчуються печаткою центру зайнятості.
Таким чином, у разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудового договору (фізичної особи-роботодавця чи найманого працівника) додержати порядку зняття з реєстрації трудового договору укладеного між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, без присутності однієї з цих сторін трудових відносин неможливо.
У випадках виникнення трудового спору між сторонами трудових відносин щодо формулювання причини звільнення, дати звільнення, оплати праці тощо сторони відповідно до законодавства України мають право вирішувати такі питання шляхом звернення до суду (відповідно до Кодексу законів про працю України).
Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, за відсутності однієї зі сторін трудових відносин, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості буде подано рішення суду, яке набрало законної сили, щодо припинення дії такого трудового договору або визнання його таким, що втратив силу. Також, відповідно до пункту 19 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою трудовий договір підлягає зняттю з реєстрації у разі визнання його недійсним за рішенням суду.
Повідомляємо також, що кожна зі сторін трудових відносин (як найманий працівник, так і фізична особа-роботодавець) має право звернутися з питання вирішення трудового спору до відповідної територіальної державної інспекції праці, яка, відповідно до законодавства, має право надавати роботодавцям і працівникам рекомендації та пропозиції з питань застосування законодавства про працю.


Виберіть тему питання: виплати
Від кого: Таня
Дата/час: 23.01.2008 16:19
Текст питання:

Я навчаюсь за направленням ЦЗ за професією кухар, чи можуть мені компенсувати виплати за проїзд в період навчання, якщо я звільнена з попереднього місця роботи за власним бажанням?

Відповідь:
Консультант: Відділ організації профнавчання
Дата/час: 08.02.2008 14:04
Текст відповідi:

Відповідно до пункту 26 "Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України "Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного" від 20.11.2000 № 308, якщо місце навчання розташоване не в населеному пункті, де постійно проживає особа, то їй компенсуються фактичні витрати на проїзд до навчального закладу і назад транспортом загального користування (крім таксі) за кожний день за наявності квитків.
Безробітним, у яких закінчився термін отримання будь-якого виду забезпечення згідно із Законами України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" і які проходять професійне навчання за направленням державної служби зайнятості, проводиться оплата фактичних витрат на проїзд до навчального закладу і у зворотному напряму в міському транспорті загального користування (крім таксі) із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на підставі маршрутного листа.
Одночасно інформуємо, що звільнення за власним бажанням не є підставою для не компенсації витрат на проїзд до місця навчання та проживання в період професійного навчання.


Виберіть тему питання: Запис в трудовій книжці під час роботи закордоном
Від кого: Євгенія
Дата/час: 23.01.2008 12:40
Текст питання:

Впродовж чотирьох місяців я працюватиму закордом в державній установі офіційно, з легальним дозволом на роботу і сплачуючи податки держави, в якій працюватиму.
Цікавить питання щодо необхідності відповідних записів в трудовій книжці.
Прохання вказат

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення
Дата/час: 27.02.2008 16:00
Текст відповідi:

Працевлаштування українських громадян за кордоном регулюється угодами про взаємне працевлаштування громадян.
Урядом України такі угоди підписані з Урядами Республіки Польща, Литовської республіки, Російської Федерації, Республіки Молдова, Республіки Білорусь, Латвійської Республіки, Лівійської Джамахирії, Словацької Республіки, Республіки Вірменія, Республіки В'єтнам, Португалії'.
У разі необхідності більш ґрунтовну консультацію Ви можете отримати за телефоном (044) 289-51-01.


Виберіть тему питання: Матеріальне забезпечення безробітних
Від кого: Олена Д.
Дата/час: 22.01.2008 10:09
Текст питання:

Після закінчення декретної відпустки (останній рік-згідно медичної довідки до 4 років) мене попереджують,я відпрацьовую 2 місяці і звільняють за скороченням штатів.Якою буде допомога по безробіттю,якщо заробітну плату я буду отримувати лише 2 місяці

Відповідь:
Консультант: Відділ організації реєстрації надання матеріального забезпечення та розгляду звернень громадян
Дата/час: 14.02.2008 14:47
Текст відповідi:

Якщо Ви після звільнення з підприємства звернулися до державної служби зайнятості, то Вам буде здійснюватися підбір підходящої роботи. У разі відсутності підходящої роботи, державною службою зайнятості, за Вашою особистою заявою, з восьмого дня надається статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (зі змінами), залежно від страхового стажу: до 2 років - 50%; від 2 до 6 років - 55%, від 6 до 10 років - 60%, понад 10 років -70%.
Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю виплачується у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків; надалі - 70 відсотків.
Відповідно до пункту 14 вищезазначеного Порядку середня заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися внески на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).
Що стосується різниці у виплатах, то у разі Вашого звільнення з роботи на підставі пункту 1 ст. 36 КЗпПУ (угода сторін), виплата допомоги по безробіттю розпочинається з дня надання статусу безробітного, а у разі звільнення за скороченням штатів, виплата допомоги по безробіттю відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств, установ організацій або закінчення строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку.
При цьому, загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.


Пошук
Всього консультацій: 623
Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати