16 грудня 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Забезпечення молоді роботою стримає міграційні процеси робочої сили
 
06.02.2017 версія для друку
Забезпечення молоді роботою стримає міграційні процеси робочої сили

Про міграційні настрої сучасної молоді, причини, тенденції та загрози для України говорили учасники круглого столу-дискусії «Міграція молоді: загрози або шанси?», ініціатором якого став директор українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр Альберт Фельдман. Учасником заходу та одним із експертів з даного питання виступив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

«Трудова міграція є доволі природним явищем, яке не можливо ліквідувати повністю. Єдине, що може зробити держава – це забезпечити законність такої міграції та гарантувати дотримання прав трудових мігрантів. Згідно з офіційною статистикою ГО «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування» 65 % осіб, які виїжджають за кордон – працюють не офіційно, і лише 35 % – офіційно. І я вважаю, що головною причиною виїзду українських громадян на роботу за кордон є відсутність нових підходів до створення нових робочих місць», – наголосив С. Кравченко.

Варто зауважити, що державною службою зайнятості здійснюються впровадження сучасних інноваційних підходів при сприянні створенню нових робочих місць. Це насамперед відкриття консалтингових центрів для розвитку підприємництва, пошук нових можливостей залучення до роботи нових роботодавців, підготовка кадрів на замовлення роботодавців і т.п. Таким чином, службою зайнятості створюється сприятливе середовище для розвитку середнього та малого бізнесу, що дасть можливість залишатися працездатному населенню в Україні.

До обговорення даного питання також долучилися: кандидат соціологічних наук, зав.відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України; голова правління УІСД ім. А. Яременко Ольга Балакірєва, кандидат економічних наук, завідувач відділом міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Олексій Позняк, ініціатор мережі Global Ukraine Віолета Маскалу, голова Україно-Німецького Антикорупційного Альянсу Валентина Балабанова.

 

Довідково: За даними адміністративної статистичної звітності суб’єктів господарювання, які здійснюють працевлаштування за кордон, у 2015 році за кордоном було працевлаштовано 76 884 громадянина України. В Україні в 2016 році було працевлаштовано 9 840 іноземців.

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати