15 грудня 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Учні шкіл Миколаївщини пройшли стажування у справжніх професіоналів в рамках «PROF-TEST»
 
18.05.2017 версія для друку
Учні шкіл Миколаївщини пройшли стажування у справжніх професіоналів в рамках «PROF-TEST»

Описание: C:\Users\volkova.viktoria\Desktop\2646.JPGПротягом 5 місяців 65 учнів 10-х класів Миколаївщини пройшли професійну практику на 20-ти ринкоутворюючих підприємствах області. В рамках проведення пілотного профорієнтаційного проекту «PROF-TEST», старшокласниками було відпрацьовано 348 годин за 24 професіями.

Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«Впровадження такого проекту для старшокласників та залучення до цього процесу роботодавців сприятиме усвідомленому та зваженому вибору професії школярами і, як результат, попередженню молодіжного безробіття», − зауважив Д. Оборонько.

16 травня 2017 року відбувся фінал заходу «Проект для молоді «PROF-TEST»: від задуму до результату». Підсумкові дані проекту показали, що менше третини учнів випускних класів зважено і остаточно визначаються з майбутньою професією ще в школі.

Нагадаємо, що проект проходив з листопада 2016 року по березень 2017 року та передбачав організацію професійної практики учнів старших класів на підприємствах у підрозділах, до яких відноситься їхня майбутня професія. Таким чином, учні трьох шкіл мали можливість «приміряти» на себе майбутню професію на підприємстві або організації та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю. Такими професіями стали: юрист, психолог, банкір, ветеринар, фармацевт, кухар, кондитер, перукар, оператор поштового зв’язку, моряк, лоцман, лікар, режисер, вокаліст, військовослужбовець, туристичний менеджер, архітектор, професії «мас-медіа» (журналіст, телеведучий) та IT-професії.

По завершенню проекту серед учнів проведено опитування «Як професійна практика допомогла у Описание: C:\Users\volkova.viktoria\Desktop\26.JPGпрофесійному самовизначенні?». На дане питання учасники проекту відповіли наступним чином: 52% – визначили всі плюси та мінуси обраної професії; 42% – впевнились, що до питання вибору професії слід підходити більш зважено; 38% – визначили основні питання, на які слід звернути увагу під час навчання; 23% – впевнилися у своєму правильному професійному виборі. В той же час зменшилася кількість учнів, які сумнівалися у своєму виборі на 21% за рахунок того, що змогли спробувати себе в конкретній професії та зрозуміли невідповідність своїх інтересів та здібностей певній справі. Це і є справжня професійна «примірка», в результаті якої підліток реально співвідносить себе з професією та робить свій вибір - позитивний або негативний.

Наприклад, учасник проекту Костянтин Дєлягін, хотів бути банкіром або лікарем, але під час «PROF-TEST» змінив свою думку і тепер впевнений, що буде працювати в сфері ІТ-технологій.

«Я дуже радію тому, що тепер він точно знає, ким хоче бути, – говорить мама Костянтина Ольга Дєлягіна, – всі мої знайомі, хто дізнався про проект, теж захотіли аби їхні діти спробували себе в професіях».

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати