20 сiчня 2018
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

В Інституті підготовки кадрів відбувся круглий стіл до міжнародного дня людей похилого віку
 
04.10.2017 версія для друку
В Інституті підготовки кадрів відбувся круглий стіл до міжнародного дня людей похилого віку

Описание: C:\Users\volkova.viktoria\Desktop\єдрзх.jpgЗа 2017 рік близько 850 тисяч осіб отримали консультації та допомогу із працевлаштування в службі зайнятості. Близько 200 тисячце люди передпенсійного віку.

Про це стало відомо під час засідання круглого столу «Розвиток срібної економіки: активне довголіття, зайнятість» за участі заступника Міністра соціальної політики Наталі Федорович та в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. Захід відбувся в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості та приурочений до міжнародного дня людей похилого віку.

Основні питання кругло столу стосувалися активної зайнятості осіб пенсійного та передпенсійного віку. Також, як окремий елемент, розглядалася «срібна економіка» – поняття, що уведено в європейських країнах задля адаптації до наслідків старіння населення.

«Великою проблемою на сьогодні є те, що на обліку в службі зайнятості знаходяться люди, які мають величезний досвід роботи, вищу освіту (тільки у Києві їх близько 70% осіб). В той же час близько 1 млн українців мігрувало за межі держави у пошуках роботи» – зазначив В. Ярошенко.

З метою формування конструктивної стратегії поведінки на ринку праці, сприяння підвищенню соціальної та професійної мобільності, мотивації до легальної зайнятості центрами зайнятості проводяться профінформаційні та профконсультаційні семінари «Середній вік та професійна кар’єра», «Особливості зайнятості осіб старше 45 років», «Особливості зайнятості осіб старше 55 років», індивідуальні консультації та інші заходи.

Крім того, для підвищення конкурентоспроможності деяких категорій громадян, у тому числі осіб, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, державна служба зайнятості видає ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Протягом 2016 року 1362 особи отримали ваучер.

До обговорення проблемних питань запрошено також науковців Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Інституту геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України, Університету Державної фіскальної служби України, Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, представників громадських організацій та надавачів соціальних послуг.

 

 

Довідково. Нині в Україні проживає понад 9 млн. осіб старше 60 років, що складає п’яту частину її населення, а в селах – навіть третю. Очікувана тpивалість життя становить 66 pоків у чоловіків та 76 років у жінок.

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати