24 листопада 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

В Україні існує проблема із недобросовісними посередниками при працевлаштуванні укрїнців за кордон і вона має бути вирішена - Валерій Ярошенко
 
08.02.2017 версія для друку
В Україні існує проблема із недобросовісними посередниками при працевлаштуванні укрїнців за кордон і вона має бути вирішена - Валерій Ярошенко

Описание: Описание: C:\Users\volkova.viktoria\Desktop\Загруузки\IMG_7818.JPGВсе більше українців, які їдуть працювати за кордон зіштовхуються з недобросовісними посередниками на ринку праці, з тяжкими умовами праці та відсутністю будь-яких гарантій. Тому необхідно якомога  швидше навести врегулювати ситуацію із роботою посередників на ринку праці, які допомагають працевлаштовуватись закордон.

Про це йшлося під час Симпозіум з питань легальної зайнятості українців за кордоном, за участі керівництва Державної Служби зайнятості, Міністерства соціальної політики, роботодавців та понад 80 найбільших посередників на ринку праці.

«На сьогодні за даними МЗС 5 мільйонів українців працюють за кордоном. І багато наших співвітчизників дійсно зіштовхуються із сумнівними посередниками на ринку праці, які відправляють працювати людей по туристичних візах і нікому немає ніякого діла, як буде там людина працювати, в яких умовах. Ми не можемо зупинити хвилю міграції. Але ми робимо все можливе, аби українці там мали захист, і повернувшись додому мали подальші гарантії. Тільки разом можна перемогти такі ганебні явища, як введення в оману людей під час пошуку ними роботи за кордоном та пропозиції працювати нелегально без медичного та соціального захисту», - сказав під час свого виступу в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

У Службі переконані, що потрібно проводити активну роз’яснювальну роботу серед громадян щодо підвищення правової культури населення.

«Потрібно, аби ринок міжнародного працевлаштування був повністю легальним. Для цього ми, як представники держави, готові до проведення таких спільних заходів з усіма зацікавленими сторонами, як круглі столи, симпозіуми, тематичні ярмарки вакансій, які вже дали значні позитивні результати, а тому ми запрошуємо усіх до такого співробітництва. Потрібно проводити активну роз’яснювальну роботу серед громадян України, які на жаль не завжди мають необхідний рівень знань у сфері своїх трудових прав, а тому ми спільно із легальними приватними агенціями зайнятості здійснюємо заходи щодо підвищення правової культури населення та захисту прав як у випадку працевлаштування в Україні, так і за кордоном», - наголосив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

У ході Симпозіуму були оприлюднені результати соціологічного дослідження – «Настрої серед українців-заробітчан», яке було проведено в грудні минулого року соціологічною групою «Рейтинг»  на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

За цими даними, серед опитаних, які працювали закордоном протягом останніх 5 років, 36% були на заробітках у Польщі, 25% - що були на заробітках в Росії. По 5% працювали у Чехії та Німеччині, 3% - в Італії.

Серед мешканців Заходу і Центру більшість працювали в Польщі, на Півдні та особливо Сході – в Росії.

Переважно українці за кордоном працювали в сфері будівництва та ремонту (43%), на сільськогосподарських роботах (23%), робота по дому складає 10%.

Серед проблем, з якими найчастіше стикалися під час роботи за кордоном, опитані відзначили мовний бар’єр та відчуття другосортності (27%).

Ще 22% відзначили відсутність договору з роботодавцем, по 18% - погані житлові умови та проблеми з медичним забезпеченням. 13% заявили про неоплачувану понаднормову працю, 11% стикалися з відмовою в оплаті роботи, 8% - з дискримінацією за національною ознакою, 6% - проблеми з правоохоронцями, 2% - з рекетом та криміналом. Водночас більше третини (38%) відзначили, що вони не мали жодних проблем під час роботи за кордоном.

Крім того, згідно з результатами дослідження, більшість (77%) виїжджали на сезонні роботи, лише 15% працювали на постійній основі, 7% - мали інший тип робіт.

«Трудова міграція - це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі. У цьому нічого поганого немає. Проблема в тому, щоб забезпечити заробітчанам захист і соціальні гарантії на таких Описание: Описание: C:\Users\volkova.viktoria\Desktop\Загруузки\IMG_7823.JPGзаробітках», - вважає президент громадської організації "Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування" Василь Воскобойник,

У свою чергу Голова Державної Служби України з питань праці Роман Чернега зазначив, що його Відомство робить все можливе для того, аби контролювати умови праці наших заробітчан, але це можливо лише там, де українці працюють легально.

Також участь у симпозіумі взяв Голова Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) Олексій Мірошніченко. Співорганізатором заходу стала компанія посередник «Віза Стафф Інтернешенал».

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати