24 листопада 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на кількість безробітних
 
10.02.2017 версія для друку
Підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на кількість безробітних

Побоювання з приводу того, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн потягне за собою хвилю скорочень – не справджуються. Такі дані демонструє статистика Державної служби зайнятості та підтверджують дослідження найбільших приватних компаній з працевлаштування.

Про це заявив в.о. Голови Державної Служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

«Були побоювання песимістів, але ми бачимо, що ніякої трагедії після підвищення мінімалки не відбулось. Навіть навпаки за нашою статистикою наразі ринок показує позитивну тендецію. Вакансій у січні 2017 року було більше ніж у січні минулого року на 48%. Економіка країни оживає і це відображається на ринку праці. Крім того, для роботодавців не стало проблемою те, що доведеться платити більше своїм працівникам, бо якщо працівник кваліфікованиййому обов’язково будуть платити. Економіка потроху виходить з тіні, безробіття, хоч і повільно, проте падає. Про це говоримо ми, про це говорять і рекрутингові компанії», - сказав В. Ярошенко.

За його словами, у січні 2017 року роботодавці подали інформацію про заплановане масове вивільнення 29 тисяч працівників, що на чверть менше ніж у відповідний місяць 2016 року. У ДСЗ минулого року було зареєстровано майже мільйон вакансій, в той час як у 2015 році їх було 875 тисяч. Збільшення кількості наявних вакансій спостерігалося у всіх видах економічної діяльності та в усіх професійних групах. Кожна п’ята вакансія надійшла від підприємств переробної промисловості, 16% – оптової та роздрібної торгівлі, 9% – транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 8,7% – державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування.

В. Ярошенко зазначив, що таку тенденцію підтверджують і дані досліджень великих українських порталів із працевлаштування Work.ua і HeadHunter, які були оприлюднені під час Симпозіуму на тему легальної зайнятості закордоном 8 лютого у Києві.

За даними Work.ua 55,7% опитаних роботодавців заявили, що підвищення мінімалки ніяк не вплине на їхні плани з приводу найму.

Майже 60% готові підвищувати мінімальну зарплату, і лише 8% зізналися, що можливо розглядатимуть питання скорочення таких працівників.

У дослідженні також говориться, що в 2016 році роботодавці розміщували на 62% вакансій більше, ніж у 2015 році.

За даними HeadHunter з початку 2016 року кількість вакансій збільшилась на 46%.

38% роботодавців підвищували заробітну плату своїм працівникам.

92% компаній не припиняли набирати персонал протягом 2016 року.

До слова, 6 лютого на засіданні Кабміну Прем’єр-міністр України Влодимир Гройсман заявив, що статистичні показники січня свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення удвічі мінімальної заробітної плати до 3200 грн: у січні в країні було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних та відбувається детінізація економіки.

У січні 2017 року було працевлаштовано 45 тисяч чоловік. Таким чином, на 32%, або на 11 тис, порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою.

Також, за інформацією Фіскальної служби у січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні минулому році, ЄСВ – на 700 млн грн більше.

Згідно з даними у сфері зайнятості у січні 2017 року на 37 тис., або 48%, зросла кількість вакансій у базі даних служби зайнятості та склала 115 тис.

У січні надходження ЄСВ збільшилося на 1,9 млрд грн, або майже на 20%, ПДФО порівняно з аналогічним періодом минулого року - на 1,3 млрд грн, або 38,6%.

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати