20 сiчня 2018
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Дніпропетровщина переймає досвід Німеччини щодо дуальної системи освіти
 
06.10.2017 версія для друку
Дніпропетровщина переймає досвід Німеччини щодо дуальної системи освіти

З метою перейняття досвіду щодо впровадження та функціонування дуальної освіти, делегація Дніпропетровської області, за участі представників служби зайнятості, відвідала Німеччину. Дослідницький тур представників української делегації відбувся в рамках реалізації Проекту партнерства об’єднань роботодавців між організацією роботодавців Німеччини Nordmetall та Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини.

«Дуальність, як методологічна характеристика професійної освіти, передбачає побудовану на єдиних основах узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфер з підготовки спеціалістів певного профілю тобто - учні поєднують теоретичне навчання у професійному закладі та практичне - на підприємстві», - повідомила директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості, учасник делегації Вікторія Кузнецова.

За її словами, Дніпропетровська обласна служба зайнятості вже має практичний досвід впровадження та застосування дуальної системи профнавчання. Відтак, розпочинається підготовка фахівців, з числа безробітних, за дуальною формою навчання за напрямком підготовки «Обслуговування та ремонт холодильного та торгівельного обладнання». Теоретичну підготовку безробітні проходитимуть у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Матеріальну базу, для виробничої практики та виробничого навчання, надає ТОВ «АСТРА», що є лідером у забезпеченні та обслуговуванні підприємств агропромислового комплексу, переробних галузей, торговельних мереж та промислових об'єктів енергоефективними інженерними системами. За сприяння служби зайнятості підприємство отримає нових та багатопрофільних фахівців.

Іншим підприємством, з яким співпрацює обласна служба зайнятості у напрямку запровадження дуальної форми навчання, стала філія «Дніпропетровський річковий порт» АСК «Укррічфлот». Розвиток підприємства та створення контейнерної дільниці передбачає значне збільшення потреби у кваліфікованих кадрах, що мають професію стропальник. Вже напрацьовані спільні заходи для впровадження дуальної системи навчання. У подальшому це дасть можливість підготовки фахівців для інших підприємств даної галузі безпосередньо на потужностях філії.

Довідково. Дуальна освітаце поєднання роботи і навчання, коли молодого спеціаліста навчальний заклад готує разом з підприємством. Компанія визначає потрібні їй спеціальності й замовляє вишу.

Засновником дуальної освіти вважають Німеччину. Від неї цю систему перейняли Канада, Австрія, Швейцарія та інші країни.

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати