21 сiчня 2018
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Проект "ТЕАМ" Національної асамблеї людей з інвалідністю за підтримки служби зайнятості охопив понад 2000 осіб з інвалідністю
 
20.12.2017 версія для друку
Проект "ТЕАМ" Національної асамблеї людей з інвалідністю за підтримки служби зайнятості охопив понад 2000 осіб з інвалідністю

Протягом 2016-2017 року за участі Служби зайнятості Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» реалізовувало Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» (скорочено від англійської – ТЕАМ). Пілотними областями стали 5 областей України та місто Київ. Проект профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

Про це стало відомо під час конференції «Підвищення соціально-економічної спроможності ВПО з інвалідністю в Україні», організованою «Національною Асамблеєю інвалідів України». В рамках заходу також відбулось підписання договору про співпрацю між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України». Документ підписали заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк та Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Голова НАІУ Валерій Сушкевич.

В рамках проекту понад 2000 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю звернулося до офісів проекту, 865 кейсів складено на осіб, які висловили бажання працевлаштуватись, 274 особи працевлаштовано на підприємствах різних форм власності. Понад 86 осіб з числа ВПО та осіб з інвалідністю було підтримано у створенні власного бізнесу.

Для цього організовано та проведено 13 тренінгів для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю, в яких взяли участь 417 представників підприємств різних форм власності та організацій, 13 триденних семінарів з відкриття власної справи, в яких взяли участь 300 ВПО з інвалідністю та багато інших заходів.

«Для людини з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту, а для суспільства – це зниження напруги на ринку праці та розв’язання багатьох соціальних проблем. Державною службою зайнятості приділяється особлива увага до вирішення питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю. Впродовж останніх років удосконалено законодавство в сфері зайнятості населення, соціального страхування на випадок безробіття, соціального захисту осіб з інвалідністю. Відбуваються зміни на ринку праці», – повідомила Ю. Жовтяк.

Зміни у законодавстві та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи сприяли підвищенню рівня довіри людей з інвалідністю до державної служби зайнятості. І як результат, кількість таких громадян, які скористалися послугами державної служби зайнятості, упродовж останніх десяти років зросла в рази. У 2012 році послугами служби зайнятості скористалося – 40,0 тис. осіб з інвалідністю, у 2016 – 45,8 тис. осіб, упродовж 11 місяців поточного року послуги отримали –39,3 тис людей з інвалідністю.

Виступаючи на закритті конференції Валерій Сушкевич наголосив на посиленні відповідальності щодо забезпечення правової та соціальної захищеності громадян з інвалідністю, зокрема учасників АТО, цивільних постраждалих, ВПО з інвалідністю та необхідності осучаснення підходів до питань працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю в Україні за результатами реалізації проекту ТЕАМ в Україні. Окрім того він зазначив, що і Президентом України і Урядом України взято курс на дерегуляцію, а тому органам влади слід здійснити дерегуляцію механізмів надання підтримки громадським об'єднанням осіб з інвалідністю, заснованим ними підприємствам, а також суб'єктам господарювання, що звернулися до відповідних органів з метою створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати