19 сiчня 2018
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Послуги населенню » Людям з інвалідністю

Рівні права на зайнятість
 
20.05.2008  |  Державний центр зайнятості версія для друку
Рівні права на зайнятість

Державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів, у т.ч. неповнолітніх у віці від 16 до 18 років. Питання зайнятості вирішується з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), рівня кваліфікації та знань особи.

Інваліди, які звернулися до центрів зайнятості, одержують інформацію про наявність вільних робочих місць. Їм надається допомога з профінформування, консультування, поглибленого профдіагностичного обстеження з метою професійного добору.

У всіх регіонах України для залучення людей з певними фізичними обмеженнями у сферу соціально-трудових відносин, уникнення упередженого ставлення до них з боку роботодавців укладено багатосторонні угоди про співпрацю між відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів, центрами медико-соціально-професійної реабілітації інвалідів, центрами зайнятості, управліннями праці та соціального захисту населення облдержадміністрацій.

Налагоджено взаємодію та координацію роботи між обласними центрами зайнятості та регіональними комісіями з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій Інвалідів.

Усі центри зайнятості України доступні для відвідування інвалідами: обладнані пандусами або кнопкою виклику спеціаліста.

На інформаційних стендах розміщено акти з питань нормативно-правового регулювання соціального захисту інвалідів, дані про підприємства, що мають робочі місця для інвалідів, навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання інвалідів, перелік професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання, порядок направлення інвалідів на професійне навчання.

Державна служба зайнятості здійснює облік інвалідів, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні. Спільно з управліннями праці та соціального захисту населення створено банк даних інвалідів, які бажають працювати.

За останні шість років кількість звернень інвалідів збільшилася майже в 2,5 раза. Якщо в 2001-му послугами служби зайнятості скористалися майже 7 тис. осіб з інвалідністю, то в 2006-му - 17,4 тис, і кожного третього з них було працевлаштовано.

З березня 2006 р., після внесення змін до законів «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», зареєстрованим у службі зайнятості інвалідам надається статус безробітного.

З 1 січня ц.р. інваліди мають право на матеріальне забезпечення, якщо протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали не менше 26 календарних тижнів і сплачували страхові внески.

У січні - вересні ц.р. за сприянням у працевлаштуванні звернулися 16,5 тис. інвалідів (на 26,7% більше). З-поміж них переважали жінки (42,4%) і молодь у віці до 35 років (33,3%), а також сільські жителі (20,6%). Статус безробітного мали 11,1 тис. осіб, у т.ч. майже 6 тисяч отримували допомогу по безробіттю.

Зросло, порівняно з минулим роком, і число працевлаштованих за направленням служби зайнятості - на 26,9% у січні - вересні ц.р. З початку року працевлаштовано 5,4 тис, а станом на 1 червня пошук роботи продовжували 5,7 тис. інвалідів.

Гострою проблемою залишається низька конкурентоспроможність інвалідів, адже вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. А переважна їх більшість хоча й мають вищу чи професійно-технічну освіту, звертаються за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості, маючи інвалідність понад один рік.

На жаль, зі зниженням рівня фізичних можливостей втрачається ще й кваліфікація, чи її рівень не відповідає потребам ринку праці, що суттєво зменшує шанси знайти роботу.

Підвищити конкурентність і мобільність осіб цієї категорії дозволяє професійне навчання. Такою можливістю впродовж січня - вересня ц.р. скористалися 620 інвалідів, які опановували фах оператора комп'ютерного набору, перукаря, закрійника, кухаря, бармена, касира, секретаря, ведення бухобліку в комерційній фірмі.

Для професійного самовизначення осіб з обмеженими фізичними можливостями важливою умовою є профорієнтація. Спеціалісти проконсультують щодо вибору чи зміни професії з урахуванням рекомендацій МСЕК, професійних інтересів, нахилів і здібностей, познайомлять із правилами прийому до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів та характеристиками професій, за якими ведеться підготовка слухачів.

Також особи з інвалідністю можуть за сприяння служби зайнятості підвищити кваліфікацію у навчальних закладах або на підприємствах шляхом стажування, що гарантуватиме їх подальше працевлаштування.

Допоможуть у виборі чи зміні професії різноманітні профорієнтаційні заходи, зокрема з орієнтації на підприємницьку діяльність і подальшу організацію власної справи.

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати