26 жовтня 2016
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Топ-новина

Рівень безробіття: два показники - два поняття
 
10.06.2015 версія для друку
Рівень безробіття: два показники - два поняття

Шукати роботу в нашій країні можна різними шляхами, зокрема через державну службу зайнятості або самостійно.

Та частина людей серед населення працездатного віку, які шукають роботу і реєструються в державній службі зайнятості, складають показник «рівень зареєстрованого безробіття». Тобто цей показник свідчить про кількість тих людей, які прийшли до центрів зайнятості та отримали статус безробітного.

Збільшення зареєстрованого безробіття означає збільшення кількості звернень по допомогу в працевлаштуванні до служби зайнятості.

Станом на 1 вересня 2015 року кількість зареєстрованих безробітних становила 414,7 тис. осіб.

Проте показник щодо рівня зареєстрованого безробіття не дає повного уявлення про загальну ситуацію з безробіттям у країні. Для визначення реальних масштабів зайнятості і безробіття використовується світова практика – дані вибіркових обстежень населення з питань економічної активності, в основу яких покладена методологія Міжнародної організації праці (МОП).

Показник «рівень безробіття (за методологією МОП)» визначається у відсотках як співвідношення чисельності безробітних віком 15–70 років до економічно активного населення відповідного віку. В Україні такі обстеження з 1995 року проводить Державна служба статистики.

За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, в Україні в І кварталі 2015 року становив 9,6% економічно активного населення.

Отже, вищезазначені показники – рівень зареєстрованого безробіття і рівень безробіття, визначений за методологією МОП, розраховуються за різною методологією і тому не суперечать один одному, а відображають різні явища на ринку праці.

Також слід уточнити, що такого показника, як «прихований рівень безробіття», не існує, як не існує й показника «офіційний рівень безробіття». Всі дані, які озвучуються і публікуються Державним центром зайнятості і Державною службою статистики, є відкритими та офіційними.

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
26.10.2016
У малюнках та творах діти виразили професійні вподобання
За ініціативи фахівців Зміївського районного центру зайнятості у Зміївському ліцеї №1 ім. З.К. Слюсаренка відбувся конкурс "Моя майбутня професія".
далi »
26.10.2016
Стартував "Бізнес-інкубатор "Друге дихання"
25 жовтня 2016 року 50 майбутніх та діючих підприємців - учасників АТО, інвалідів, переселенців та членів їхніх родин розпочали навчання за програмою соціального проекту "Бізнес-інкубатор "Друге дихання"
далi »
26.10.2016
"Професійний вимір": новий виток
Днями психологи Миколаївського ОЦЗ провели для волонтерів - студентів Миколаївського національного університету ім.В.О.Сухомлинського заняття на тему "Форми профорієнтаційної роботи служби зайнятості з молоддю"
далi »
26.10.2016
Професіографічна екскурсія на сільськогосподарське підприємство
25 жовтня 2016 року, в рамках акції "Тиждень сільгоспвиробника", фахівцями Кривоозерського РЦЗ було проведено професіографічну екскурсію до приватного сільськогосподарського підприємства ім. Горького
далi »
26.10.2016
У сфері ресторанного бізнесу та торгівлі - гостра конкуренція за працівників
Шукати місце праці ніколи не пізно і не рано...
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати