23 сiчня 2018
На головну Що нового? Державний центр зайнятості інформує Карта порталу
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги роботодавцям » Каталог послуг

Громадські роботи - користь для всіх!
 
08.02.2014  |  Відділ організації надання послуг роботодавцям версія для друку
Громадські роботи - користь для всіх!

У 2013 році громадські роботи проводилися відповідно до нового Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Головний принцип: при залученні безробітних, зареєстрованих в центрах зайнятості, до участі в громадських роботах фінансування таких робіт проводиться пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття України.

Місцевими органами влади в 2013 році було виділено 1589,8 тис. грн. для фінансування громадських робіт в Автономній Республіці Крим.

В якості позитивного досвіду співпраці служби зайнятості з міською владою у вирішенні питання організації, проведення та фінансування громадських робіт наведемо приклад Керчі.

Виконавчим комітетом Керченської міської ради в 2013 році було виділено на фінансування громадських робіт 192,0 тис. грн. Завдяки такій цілеспрямованій політиці в Керчі взяли участь у громадських роботах 154 безробітних, які перебували на обліку в Керченському міському центрі зайнятості і були вирішені важливі проблеми територіальної громади:

- догляд за громадянами у закладах соціальної сфери (61 особа),

- будівельні та ремонтні роботи на об'єктах соціальної сфери (58 осіб),

- благоустрій території міста (35 осіб).

На оплату праці безробітних було використано 266,9 тис. грн. з коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття України (ФОГССУ). Це дало можливість людям отримати додатковий дохід на період пошуку постійної роботи, підтримувати мотивацію до праці. А роботодавці Керчі, придивившись до працівників, запросили до себе на постійну роботу 19 учасників громадських робіт.

Ось ще один хороший приклад. Виконавчим комітетом Армянської міської ради в 2013 році було виділено для фінансування громадських робіт 91,5 тис. грн. Це дозволило залучити 102 безробітних до участі в роботах з благоустрою та озеленення міста, а також у роботах з оформлення субсидій для населення.

Відрадно, що саме сільські регіони Криму, незважаючи на непросту економічну ситуацію, активно співпрацювали зі службою зайнятості з проведення громадських робіт .

У Ленінському районі місцевою владою було виділено 166,8 тис. грн. для фінансування організації та проведення громадських робіт у 2013 році. Це дало 158 безробітним , зареєстрованим в Ленінському районному центрі зайнятості, можливість не просто забезпечити себе хоча б тимчасовою роботою і заробітком, але допомогти селу:

- прийняти участь у роботах з благоустрою та озеленення населених пунктів району,

- допомогти громаді в упорядкуванні місць поховання захисників Вітчизни, меморіалів;

- надавати допомогу при будівельних і ремонтних роботах на об'єктах соціальної сфери.

На оплату праці безробітних використано 238,2 тис. грн. коштів бюджетів сільських та селищних рад Ленінського району й Фонд соціального страхування.

У Сімферопольському районі місцевою владою в 2013 році було виділено 68,8 тис. грн. для фінансування громадських робіт. Рекордна кількість - 216 безробітних - взяли участь у роботах з благоустрою та озеленення населених пунктів району, благоустрою пам'ятників і в роботах з оформлення субсидій для населення.

У Чорноморському районі місцевими органами влади було виділено 157,6 тис. грн. для організації та фінансування громадських робіт. Це дало можливість 107 безробітним жителям району взяти участь у таких важливих і потрібних для громади роботах , як: благоустрій та озеленення населених пунктів району, будівництво та ремонт об'єктів соціальної сфери.

Досвід минулого 2013 показав, що лише спільними зусиллями сторін соціального партнерства вирішуються важливі завдання з соціального захисту та продуктивної зайнятості населення.

Центр зайнятості Автономної Республіки Крим запрошує до співпраці щодо організації та проведення у 2014 році громадських робіт, які відповідають потребам територіальних громад та зазвичай вирішують важливі питання розвитку регіонів Криму.

Адже 2014 рік буде ювілейним з дати визволення Криму від фашистських загарбників, тому такі роботи допоможуть громаді в упорядкуванні місць поховання захисників Вітчизни, меморіалів.

Щовесни Крим готується до курортного сезону. Тому громадські роботи з благоустрою та озеленення населених пунктів та зон відпочинку будуть дуже доречні.

Щоосені Крим збирає врожай і співпраця зі службою зайнятості суттєво матеріально підтримає учасників громадським робіт та стане додатковим стимулом для мотивації безробітних громадян.

Працюємо на користь, працюємо разом!