23 сiчня 2018
На головну Що нового? Державний центр зайнятості інформує Карта порталу
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Служба зайнятості Автономної Республіки Крим » Діяльність центру зайнятості АРК

Легалізації зайнятості населення на відповідному рівні
 
28.02.2014  |  Сакський МРЦЗ версія для друку
Легалізації зайнятості населення на відповідному рівні

В місті Саки діє міська комісія з легалізації заробітної плати та зайнятості населення, робочим органом якої є рейдова міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, затверджена рішенням міського голови.

Одним з головних завдань, які стоять перед міською комісією є проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед суб'єктів господарювання, роботодавців та мешканців міста щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та отримання заробітної плати в розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня. Особлива увага приділяється суб'єктам господарювання, які за даними Державної податкової інспекції та управління ПФУ нараховують заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру при нормальній тривалості робочого часу.

В січні-лютому поточного року комісією з питань легалізації, до складу якої входить спеціаліст Сакського міськрайонного центру зайнятості, було перевірено 16 суб'єктів господарювання та виявлено 5 випадків не оформлених трудових відносин між найманими працівниками та фізичними особами-підприємцями. Члени комісії під час зустрічі з найманими працівниками роз'яснювали кожному, що захистити себе вони зможуть законним шляхом, а це можливо тільки за умови, коли при працевлаштуванні з роботодавцем укладаються трудові договори. При цьому кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внеску. А виплата заробітної плати в конверті та нелегальна робота – це, перш за все, втрата страхового стажу для призначення пенсій та різних соціальних виплат, в тому числі і допомоги по безробіттю, компенсацій у випадку виробничої травми та оплати лікарняних листів.

Недоліки тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості не тільки у тому, що бюджет недоотримає кошти, а використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів. Нинішні відносини між роботодавцями та найманими працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства. Саме у сфері виплати заробітної плати визначено найбільше випадків ухилень від оподаткування та порушень законодавства, а саме: використання найманої праці без оформлення трудових відносин, наявність і виплата заробітної плати в конверті, або її виплата у розмірі, меншому від прожиткового мінімуму.

За результатами проведених перевірок комісія запропонувала фізичним особам-підприємцям, в яких не оформлені трудові відносини між найманими працівниками, протягом 10 днів звернутися до Сакського міськрайонного центру зайнятості з метою законного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.