22 сiчня 2018
На головну Що нового? Державний центр зайнятості інформує Карта порталу
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Реалізація гендерної політики

Гендерний аспект комунікативної поведінки
 
07.03.2014  |  Відділ організації профорієнтації ЦЗ АРК версія для друку
Гендерний аспект комунікативної поведінки

Спільна праця чоловіків і жінок - це величезний крок вперед, але разом з тим і величезна проблема, яка потребує вирішення.

Дж.Грей

(продовження)

 

Жінкам найлегше за все втратити чоловіче повагу через те, що вони на перший погляд скаржаться без причини. Іншими словами, скарги, нарікання - це коли людина висловлює негативні емоції для виправлення ситуації. Чоловіки виражають свої негативні емоції, саме прагнучи до якийсь змін. Коли чоловікові чується нарікання або звинувачення, жінка найчастіше просто ділиться своїми почуттями.

Якщо перед чоловіком є проблема, з якою він нічого не може вдіяти, він спробує тут же про неї забути. Він інстинктивно слід девізу: «Не можеш - забудь». Жінка міркує по-іншому. «Якщо нічого не можна зробити, можна хоча б про це поговорити». Бесіда про розчарування і неприємності допомагає жінці заспокоїтися, зняти стрес. У жінок негаразди прийнято трансформувати в об'єднуючі переживання.

Чоловікам легко втратити довіру жінок через те, що вони бурчать і на перший погляд сердяться у відповідь на жіночі прохання. Коли чоловік бурчить, жінка помилково укладає, ніби йому не хочеться, щоб у ньому шукали опору. Але як тільки чоловік рушить у новому напрямку, його протести тут же зійдуть нанівець. Чоловік, який бурчить - це зовсім не те ж саме, що бурчала жінка. Коли жінка бурчить, внутрішньо проти чогось протестуючи, вона дійсно починає злитися. Саме тому жінка, почувши чоловіче бурчання, тут же відступає.

Жінки зазвичай висловлюють здійснення наболілого емоційно. Ця схильність підкріплювати скарги негативними емоціями серйозно шкодують жіночої ділової репутації та знецінює самі скарги.

Висловлювати негативні емоції за допомогою риторичних запитань - один з найлегших способів для жінки переконати чоловіків у своєї некомпетентності. Коли керівниця або співробітниця висловлює своє невдоволення або відчай за допомогою риторичного запитання, чоловікові важливо зрозуміти: на нього зовсім не нападають і йому немає потреби захищатися. Особисто він тут взагалі ні при чому. Риторичне питання означає, що жінка ще не прийшла до певної думки. По суті, це хороший знак - вона ще здатна побачити ситуацію в менш похмурих фарбах.

 

(Далі буде)