24 сiчня 2018
На головну Що нового? Державний центр зайнятості інформує Карта порталу
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Служба зайнятості - людям з інвалідністю

Надання соціальних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями в центрах зайнятості Автономної Республіки Крим
 
14.03.2014  |  Відділ організації сприяння працевлаштуванню версія для друку
Надання соціальних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями в центрах зайнятості Автономної Республіки Крим

З початку року скористались послугами сприяння служби зайнятості регіону - 616 осіб з інвалідністю, з них 285 жінок, 122 особи – молодь, віком до 35-ти років.

Профорієнтаційні послуги отримали 614 осіб. Професійна інформація в першу чергу допомагає зорієнтуватися громадянам, які потрапили в складні обставини в питаннях професійної зайнятості. Клієнтам центрів зайнятості пропонується ознайомитися зі станом та перспективами розвитку ринку праці, можливостями працевлаштування, актуальними сучасними професіями, їх змістом та вимогами до працівника, можливістю професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Профінформаційні послуги надаються у груповій та індивідуальній  формах, а також клієнтам забезпечено можливість отримати інформацію шляхом самоінформування.

Самостійна робота з інформацією дає можливість кожному клієнту ретельно, без обмежень у часі опрацювати необхідні матеріали про різноманітні послуги служби зайнятості, актуальні вакансії та запитані професії. Особливо прийнятна та актуальна така форма роботи для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Саме тому у кожному центрі зайнятості спеціально організовано та облад­нано місце для отримання інформації особами з інвалідністю «куточок інваліда».

Інформаційні друковані матеріали відповідного спрямування містять нормативно-правові акти з питань трудових гарантій та соціального захисту інвалідів, інформацію про місцеві органи соціального захисту населення, регіональне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю та центрів реабілітації інвалідів з переліком послуг, що надаються, адреси та телефони цих організацій та установ, та інше. Додатково забезпечено можливість використання персонального комп'ютера, підключеного в тому числі до мережі Інтернет, з метою пошуку роботи та професійного самовизначення. Наявність телефонного апарату забезпечує клієнту можливість оперативного зв'язку з роботодавцем щодо узгодження чинників свого працевлаштування, або з інших питань захисту до соціальних установ, на яких покладено функції соціального забезпечення осіб з інвалідністю.

Використання у повному обсязі можливостей самостійної роботи з інформацією може скоротити період пошуку роботи, сприятиме отримати бажану підходящу роботу, підвищити поінформованість та відповідно і конкурентоспроможність на ринку праці.

За направленням служби зайнятості 31 безробітний проходив професійне навчання, по закінченні працевлаштовані 8.

Всього з початку року за направленням служби зайнятості працевлаштовані52 особи з інвалідністю.

Більшість вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю зареєстровано по м. Сімферополь (257), м. Євпаторія (34) та м. Ялта (30), всього зареєстровано 504 вакансії.

Сприяння у організації підприємницької діяльності у зв’язку з відсутністю підходящої роботи за місцем проживання особи, надано двом безробітним. У лютому сприяння у організації власної справи отримала безробітна Бахчисарайського районного центру зайнятості. Мешканка сільської місцевості започаткувала власну справу з урахуванням актуальної потреби місцевого ринку – організація діяльності пункту швидкого громадського харчування.

Станом на1 березня в центрах зайнятості республіки продовжили перебувати на обліку 497 зареєстрованих безробітних осіб з інвалідністю.  Залишались актуальними 286 вакансій, на які за інформацією роботодавців могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю.