17 сiчня 2018
На головну Що нового? Державний центр зайнятості інформує Карта порталу
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Прес-центр » Огляд ЗМІ

Найдивніші питання шукачів роботи
 
14.03.2014 версія для друку
Найдивніші питання шукачів роботи

На співбесіді кандидати цікавляться, чи можна тут взяти грошей у борг або хоча б отримати зарплату за три місяці вперед.

Шукачі часто обурюються тим, що рекрутери або співробітники кадрових служб задають їм на співбесіді "дивні" або неприємні запитання. Однак, як з'ясував дослідний центр порталу Superjob, і самі ейчари чують від претендентів досить дивні речі.

Отже, 7 % кадровиків стикалися з безтактними питаннями особистого характеру. Стільки ж здивувалися досить незвичайним питань про зарплату типа "А ви заробітну плату грошима видаєте?" або "А чи можна отримати зарплату відразу за 3 місяці?".

Запрошення на побачення і питання про сімейний стан вислуховували від претендентів 4 % опитаних. "А якщо я у вас буду працювати, ви станете зі мною зустрічатися?"; "Можна з вами сходити в кіно?". Можливо, таким нехитрим способом кандидати намагалися заручитися підтримкою, однак добився прямо протилежного результату.

3 % кадровиків зіткнулися з тим, що кандидат не зовсім розуміє, куди він прийшов і навіщо. "А ви взагалі хто?", "Мені все зрозуміло щодо роботи, а що ж робити треба?".

По 2 % респондентів розповіли, що чули від претендентів дивні питання про ставлення рекрутера до власної компанії, про графік, обсяги і складності роботи, про керівництво, про робоче місце і обладнання, про те, чи можна на службі вживати спиртне і т.д. Наприклад, кандидати іронічно запитували: "Якщо така хороша вакансія, чому ви самі на ній не працюєте?"; "Ну розкажіть, яка у вас місія?". Деякі дивувалися: "Коли ж я буду відпочивати при графіку 1/3, у мене ж всього три дні вихідних буде?"; "А тут сильно напружують?" і навіть: "А що, треба ще й працювати?"

Хтось із претендентів (мабуть, з урахуванням минулого сумного досвіду) на співбесіді турбувався, що не кидається чи стільцями його новий керівник, чи може начальник дати йому грошей у борг або простодушно заявляв: "А у вас керівник нормальний? А то одні дурні попадаються..." Хвилювало кандидатів, чи є в робочому кабінеті вікно, чому в офісі помаранчеві стіни, чи можна тут курити і пити текілу.

У кожного третього кадровика виявилася власна скарбничка "перлів": "Суміщений чи туалет для чоловіків і для жінок?", "А якщо кава поганий зварю, бити не будете?", "У вас відкати є?", "З чого зроблені прилади в місцевій їдальні - з алюмінію або із сталі?", "чи можна пожити у вас в підвалі?", "Чому на посаду секретаря вам не підходить чоловік 75 років?", "у вас завжди співробітники ходять і посміхаються?", "У перший робочий день мені в своїх штанах приходити?", "Вітаються у вашій компанії службові романи?" і навіть "Як довго я у вас повинен працювати, щоб стати генеральним директором?".

Втім, 16 % опитаних кадровиків нічого незвичайного згадати не змогли. А деякі впевнено заявили: "Найдивніші питання на співбесіді задаю я!".

 

 

За матеріалами сайту Комсомольська правда України