21 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) _ YOUTUBE
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Для школярів Дніпропетровщини служба зайнятості організувала профекскурс навчальними закладами
 
11.01.2018  |  С.Г. Ярошенко, провідний фахівець відділу організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
Для школярів Дніпропетровщини служба зайнятості організувала профекскурс навчальними закладами

 

Дніпропетровська служба зайнятості спільно з навчально-методичним центром профтехосвіти продовжує проведення Декад робітничих професій різноманітних галузей з метою сприяння професійному самовизначенню, ефективній зайнятості молоді в Україні, популяризації робітничих професій серед учнівської молоді.

Протягом жовтня-грудня 2017 року в 9 заходах взяли участь 372 школярі. На базі Дніпровського професійного залізничного ліцею презентовано професії галузей залізничного та автомобільного транспорту, професії галузі сільського господарства були презентовані на базі  Царичанського аграрного ліцею, ПТУ №74 смт Васильківки, ПТУ №81 смт Юр’ївки, ПТУ №88 смт Магдалинівки та ПТУ №79 смт Петриківки.

В рамках заходів школярі ближче познайомились із робітничими професіями, взяли участь в майстер-класах презентованих професій, що допомагає вже зараз, під час навчання у школі, зсередини побачили професію, доторкнулися до неї та зрозуміли всі її тонкощі, недоліки та преваги.

Презентації професій, за якими проводиться навчання в учбових закладах, проходили  з демонстрацією макетів технічних устаткувань. В холах розгорнулися виставки технічної та прикладної творчості учнів навчального закладу.

Захоплюючі екскурсії по навчальних закладах відкрили для школярів сторінки презентованих професій машиніста електровоза, машиніста тепловоза, слюсаря з ремонту рухомого складу, провідника пасажирського вагону, контролера-касира, касира квиткового, бухгалтера, слюсаря з ремонту автомобілів, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва; слюсаря-ремонтника, водія автомобіля 1, 2, 3 класу та ін..

Учні відвідали навчально-виробничі центри, майстерні, обладнані високотехнологічним обладнанням та устаткуванням, взяли участь в майстер-класах професій.

У ході екскурсій школярі спілкувалися зі студентами училищ, почули з перших вуст відгуки про майстрів своєї справи з теоретичного та професійного навчання, які використовують сучасні методики викладання. Викладачі та майстри виробничого навчання дали вичерпні відповіді на всі запитання екскурсантів.

У заходах взяли участь також представники підприємств регіону, які наголосили на актуальності та необхідності робітничих професій на ринку праці сьогодні.

Однією з основних станцій подорожі школярів на заходах була станція служби зайнятості «Визначальна». Тут учні згадували формулу вибору професії, обговорювали помилки при виборі професії, аналізували з фахівцем служби зайнятості актуальні професії регіону, визначали свої нахили та здібності.

Різноманітна профорієнтаційна робота служби зайнятості з учнівською молоддю спонукає школярів не залишати вибір майбутньої професії напризволяще, а обирати професію свідомо, враховуючи свої здібності та можливість подальшого працевлаштування.