19 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) _ YOUTUBE
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Людям з інвалідністю

Безробітним інвалідам розповіли про державні пільги
 
06.12.2017  |  Відділ надання соціальних послуг Вільногірського міського центру зайнятості версія для друку
Безробітним інвалідам розповіли про державні пільги

Щороку 3-го грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день інвалідів, який проголошено з 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН. Основною метою всіх заходів, які присвячені цьому дню, є привернення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями.

Державна служба зайнятості не залишається осторонь від проблем осіб, що мають інвалідність та потребують додаткового соціального захисту. З цієї нагоди 4 грудня 2017 року Вільногірським міським центром зайнятості спільно із Управлінням праці соціального захисту населення департаменту соціально гуманітарної політики проведено інформаційний захід, на який запросили осіб з обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Фахівець з профорієнтації Анастасія Матійчук розповіла присутнім, історію виникнення Міжнародного дня інвалідів та зазначила: «Цей день є щорічною подією, яка спрямована на посилення уваги суспільства до проблем інвалідів, захисту їх прав, забезпечення благополуччя». Вона зауважила на соціальних послугах служби зайнятості  особам з інвалідністю: професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах; профорієнтація; пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських робіт для безробітних; надання громадянам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності; інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Представник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління праці соціального захисту населення департаменту соціально гуманітарної політики Світлана Василина розповіла, що на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 1052 осіб з інвалідністю. У 2017 році 15 осіб з інвалідністю всіх категорій оздоровлено у санаторіях; 95 осіб з інвалідністю забезпечено технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами; близько 400 осіб з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах, отримали матеріальну допомогу за рахунок міського бюджету.

Учасникам зустрічі наголосили на пільгах, які мають особи з інвалідністю відповідно до чинного законодавства та на документах, що необхідні для оформлення матеріальної допомоги на лікування, можливості навчання у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів.