17 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Нова "мінімалка": позитивні тенденції ринку праці
 
18.03.2017  |  Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи версія для друку
Нова "мінімалка": позитивні тенденції ринку праці

06 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Цей документ дозволив уряду підвищити з 1 січня 2017 року мінімальну зарплату в Україні до 3200 грн. Вищезазначений документ вносить зміни до законодавчих актів в частині приведення поняття мінімальної заробітної плати, умов її визначення та порядку встановлення у відповідність з європейськими стандартами і світовою практикою, а також передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

З прийняттям законопроекту очікується покращення соціальних стандартів, зріст пенсійних та страхових виплат, збільшення середньої заробітної плати, легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці. Передбачається, що підвищення мінімальної заробітної плати разом з проведенням структурних реформ у довгостроковій перспективі матиме позитивний вплив на зайнятість населення.

На сьогоднішний день вже спостерігається позитивна динаміка зростання економікі країни, зменшення звільнень працівників, падіння безробіття, збільшення фонду оплати праці та  відрахувань у Пенсійний фонд України.

Загалом економіка виходить з тіні та оживає, що в свою чергу віддзеркалюється на ринку праці, який показує позитивну тенденцію. Порівняно з відповідним періодом 2016 у 2017 році по Донецькій області зросла кількість осіб, які отримали роботу, майже на 1,6 тис., що склало 35%,  скоротився період пошуку роботи на 22 дні, збільшилась кількість вакансій майже удвічі та зменшилась чисельність претендентів на одну вакансію в два рази.

"Були побоювання, але ми бачимо, що трагедії після підвищення мінімалки не відбулося. Навіть навпаки, за нашою статистикою, поки ринок показує позитивну тенденцію, — коментує в. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко. — Економіка країни оживає, і це віддзеркалюється на ринку праці. Безробіття, хоча і повільно, але падає".