20 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Легальна зайнятість - запорука соціального захисту особи
 
13.09.2017  |  Надвірнянський районний центр зайнятості версія для друку
Легальна зайнятість - запорука соціального захисту особи

12 вересня 2017 року Надвірнянським районним центром зайнятості проведено профінформаційний семінар на тему: «Легальна зайнятість», основним завданням якого було довести до відома присутніх переваги легального працевлаштування, сприяти їх більшій обізнаності в цих питаннях.

До участі в семінарі запрошено начальника відділу профілактики виробничого травматизму та страхових виплат Надвірнянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Гутин Г.І.

 Розпочала захід Ірина Гринишин - фахівець з питань зайнятості населення І-категорії, яка поінформувала, що відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України «Про зайнятість населення» та повідомила безробітних про переваги легальної зайнятості. Насамперед небезпека «тіньової» зайнятості, як і «тіньової» заробітної плати, полягає не стільки в тому, що бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують в першому випадку втратити право на пенсію, а в другому – її частину, оскільки при її обчисленні враховується розмір зарплати.

До відома присутніх Гутин Г.І. довела, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників та наголосила, що нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист особи у разі нещасного випадку на виробництві, залишає потерпілого один на один з проблемами лікування та його реабілітації.  Також працівник позбавлений права на отримання страхових виплат, в тому числі в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах).

 Начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Ткач І.М. зазначила, що працівникам, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», перш, ніж погодитися на дану пропозицію, варто зважити на негативні наслідки для себе. Зокрема, у такого працівника відсутні гарантії на дотримання норм трудового законодавства, а це і відсутність нормованості робочого часу, належних умов праці, можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси тощо.

Під час семінару безробітні ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту та взяли активну участь в обговоренні проблемних питання щодо працевлаштування, з якими їм приходилось зіштовхуватися.