15 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Stop Корупція
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук

Головна » Прес-центр » Огляд ЗМІ

Старт кар'єри в Харкові: зарплата, пропозиції і амбіції
 
13.09.2017  |  За матеріалами сайту "Сегодня" версія для друку
Старт кар'єри в Харкові: зарплата, пропозиції і амбіції

Фразу «без досвіду роботи» деякі претенденти сприймають як вирок, і опускають руки на старті трудового шляху. Безумовно, знайти хороше місце з гідною зарплатою, якщо раніше не працював, людині складно, і часто роботодавці хочуть бачити на співбесіді досвідченого працівника. Але в той же час харківські дошки оголошень рясніють пропозиціями, де для роботодавця не важливий досвід майбутнього співробітника, якого готові навіть вчити. «Сегодня» вивчила ринок праці, з'ясувавши, ким можна влаштуватися на старті кар'єри і скільки отримують працівники-початківці.

На ринку праці можна відшукати сотні пропозицій в різних сферах з будь-яким графіком і умовами роботи, нерідко і з гідною винагородою. Найбільше оголошень дають роботодавці в сфері торгівлі, запрошуючи новачків на позиції менеджерів з продажу, адміністраторів, консультантів і касирів в різних фірмах і магазинах.

Поширені також пропозиції, для яких не важливо навіть наявність диплома. У числі таких – охоронець, вантажник, пакувальник, прибиральник, двірник. Чимало оголошень спрямовані на студентів, яким пропонують отримати перший трудовий досвід в сфері обслуговування або промоушена, попрацювавши офіціантом, баристом, промоутером (роздача листівок). Популярна у людей без стажу і віддалена робота. Як правило, на таку позицію потрібні копірайтери, перекладачі, фахівець з розповсюдження реклами в інтернеті та наповненню сайтів. За таку роботу роботодавець пропонує недосвідченому претендентові від 3000 до 6000 грн.

Знайти роботу на старті кар'єри не складає великих труднощів. Щоб переконатися в цьому, кореспондент "Сегодня" зателефонувала в кадрові агентства, представляючись дипломованим журналістом, який тільки що покинув студентську лаву. Деякі посередники не бралися за працевлаштування, аргументуючи відмову вимогами роботодавців, які просять підшукати претендентів з багажем не тільки знань, а й дворічного досвіду. Однак більшість рекрутерів з ходу пропонували вакансії.

«Ми спеціалізуємося на сфері торгівлі і можемо запропонувати вам роботу менеджера з продажу: пошук і робота з клієнтами, знання іноземної мови, 4000 гривень на місяць, можливий швидкий кар'єрний зріст. Якщо ви бачите себе в цій сфері, можете йти на співбесіду хоч сьогодні. Крім цього, є вакансії продавця-консультанта і адміністратора з тією ж оплатою», – запропонували нам в одному з кадрових агентств. На прохання підшукати місце, пов'язане з отриманою освітою, дівчина-оператор запропонувала попрацювати контент-менеджером і писати тексти для сайту компанії. «Це, звичайно, не журналістика, але навчитеся збирати інформацію і створювати тексти. Зарплата – 4500 гривень на місяць», – продовжили в агентстві.

В іншій компанії дипломованому журналісту запропонували стати за барну стійку, мовляв, в майбутньому це обов'язково допоможе влаштуватися за фахом.

«Ви навчитеся робити каву, а головне, будете спілкуватися з людьми, дізнаєтеся, як і чим вони живуть, цікаві історії, страждання і переживання. Отримаєте досвід, а потім підете в журналістику». Незважаючи на досить вузьку спеціалізацію, нам вдалося підшукати пару місць, де готові були взяти недосвідченого працівника. Нехай вони були не за профілем, але без шматка хліба недосвідчений молодий спеціаліст в Харкові точно не залишиться.

Зваблюють харків'ян і за кордон, пропонуючи вигідне працевлаштування в Європі. Рекрутери не приховують: крім плюсів у вигляді високих доходів, є і безперечні мінуси, адже роботу, як правило, пропонують фізично важку, крім того, доведеться надовго розлучитися з рідними. «Ми підбираємо персонал на роботу на різні підприємства в Польщі, Чехії, Німеччини. Попередній досвід роботи не важливий, головне – бажання і готовність до важкої фізичної праці. Зарплати досить високі – від 10 000 до 15 000 гривень на місяць», – розповідає представник агентства Ольга Філіпська. Але потенційних претендентів труднощі не зупиняють. «В основному це люди більш зрілого віку. Молодь виїжджає за кордон на два-три місяці і працює на сезонних роботах», – продовжує фахівець з підбору персоналу.

Почати кар'єру новачок може і за профілем. «Зараз є роботодавці, які, незважаючи на стереотипи, готові брати молодих і недосвідчених фахівців. Вони аргументують вибір тим, що потенційного працівника легше навчити з нуля, ніж переучувати», – відзначає заступник директора обласного центру зайнятості Анатолій Толстих. Однак, пропонуючи навчання, роботодавець обіцяє невисокий заробіток з перспективою росту, але недосвідчений здобувач часто не бажає працювати на перспективу, ставлячи у вимогах «оклад в 8000 грн» та високу посаду, але таких пропозицій на ринку праці поки немає.

 

За матеріалами: Сегодня