24 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Stop Корупція
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук

Головна » Прес-центр » Огляд ЗМІ

Безробіття в Україні: що говорить статистика і як зміниться ситуація до зими
 
30.10.2017  |  За матеріалами сайту "Сегодня" версія для друку
Безробіття в Україні: що говорить статистика і як зміниться ситуація до зими

Недавня статистика показала, що безробітних в Україні стало менше, зараз на одне робоче місце претендує 4 особи. Сайт "Сегодня" розбирався, як зміниться ситуація на ринку праці до зими і які вакансії зараз найбільш затребувані.

Як знизилося число безробітних і чого чекати до зими

За даними Держстату, у вересні рівень безробіття в країні зменшився на 2,9% в порівнянні з серпнем 2017 р Так, наприклад, якщо в серпні в країні налічувалося майже 312 тис. безробітних, то у вересні їх стало 303 тис. На 1 робоче місце зараз претендує 4 особи.

Глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський раніше розповів сайту "Сегодня", що незабаром незайнятих стане ще менше, а рівень безробіття впаде через пожвавлення економічної активності в торгівлі і будівництві на тлі значної трудової міграції з країни.

В цей же час аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник зазначив, що кардинальних змін рівня безробіття не буде. "В зиму заходимо з показником 9,6%, і до весни він повинен залишитися таким же", - розповів експерт.

Правда, як зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева, безробітних в Україні близько 2 млн осіб, просто тільки 300 тис. з них перебувають на обліку в службі зайнятості.

"Трохи більше 300 тисяч українців стоять на обліку в службі зайнятості. Але є методологія Міжнародної організацією праці, згідно з якою, в Україні рівень безробіття десь на рівні 9%. Або 1 млн 900 тис. осіб. Це той рівень безробіття, який реально існує в країні", - повідомив Рева.

Хто сидить без роботи

До речі, безробітних жінок як і раніше більше. В Україні зараз майже 172 тис. непрацюючих жінок і 131 тис. чоловіків. Правда, за даними служби статистики, жінкам частіше вдається знайти роботу. Наприклад, за вересень цього року знайшло роботу трохи більше 30 тис. осіб, з них - 19, 2 тис. жінки і всього 11,1 тис. чоловіки. Така тенденція спостерігається з червня цього року.

А ось ще в квітні 2017 працевлаштувалася найбільша кількість людей з початку року - 57, 5 тис., тобто 22,1 тис. осіб складали жінки і 35,4 тис. чоловіків.

До того ж, за даними Держстату, жителям міста знайти роботу набагато складніше: так, за станом на вересень цього року в країні 183,6 тис. безробітного міського населення і всього 119,4 тис. сільського населення, така ситуація залишається незмінною вже досить тривалий час. Наприклад, на початку року безробітних городян було 224,5 тис., тоді як жителів сільської місцевості 204, 5 тис.

Які професії користуються попитом

Зараз, як кажуть вітчизняні експерти, ринок вакансій в країні досить різноманітний і насичений. Так директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко розповів, що число вакансій постійно зростає.

"У першому півріччі 2017 кількість вакансій зросла на 29,3% більше, ніж в минулому році", - пояснив експерт.

Згідно зі статистикою найбільшим попитом користуються вакансії в сфері обслуговування, автобізнесу, будівництва, логістики і різного виробництва. А ось сфери освіти, фінансової, страхової та наукової діяльності практично не затребувані. До речі, зараз також значно скоротилася кількість правничих вакансій.

 

За матеріалами: Сегодня