23 листопада 2017
На головну Карта сайту Що нового? Державна служба зайнятості Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Херсонська обласна служба зайнятості » Діяльність Херсонської обласної служби зайнятості

Херсонська обласна служба зайнятості для сучасної молоді
 
14.11.2017  |  А.Кличановський, начальник відділу організації профорієнтації ХОЦЗ версія для друку
Херсонська обласна служба зайнятості для сучасної молоді

Зростання конкуренції на ринку праці зумовлює підвищення вимог до рівня конкурентоспроможності громадян, особливо до рівня їх професійної придатності. Сучасний ринок праці все більше вимагає творчих працівників, які підготовлені до самостійної, раціоналізаторської і винахідницької діяльності в різних галузях народного господарства та приватного сектора.

В умовах конкуренції перемогу отримує висококваліфікований працівник, який використовує у своїй діяльності новинки науки і техніки. Це проблема соціальна, економічна і водночас психологічна. Від правильного її розв’язання залежить забезпечення всіх ділянок суспільного виробництва робочою силою, раціональне відтворення й використання трудових ресурсів, піднесення продуктивності праці, здійснення на практиці принципу «від кожного за здібностями». Йдеться про те, щоб кожна людина була задоволена обраною професією, любила її, творчо ставилася до неї, відчувала радість праці, розвивала свої сили, щоб праця на благо суспільства стала джерелом її особистого щастя. Таким фахівцем може стати лише людина, котра при обиранні майбутньої професії орієнтувалась на формулу: «треба – можу – хочу». Але знайти себе, свою професію і своє місце у житті – складне завдання, адже у сучасному світі налічується більше 40000 професій.

Саме задля вдалого вибору професії, Херсонська обласна служба зайнятості приділяє велику увагу профорієнтаційній роботі з потенційними клієнтами, тими, хто стоїть перед вибором професійної діяльності, тобто із випускниками шкіл, молоддю.

Цілком зрозуміло, що робота фахівців обласної служби зайнятості акцентована на наданні комплексних профорієнтаційних послуг безробітній молоді та випускникам шкіл, а саме: довідково-інформаційних та профдіагностичних консультацій, психологічної підтримки та допомоги у формуванні власного професійного плану.

У структурі Херсонської обласної служби зайнятості працює 20 соціально-психологічних тренінгових центрів. Діяльність центрів здійснюється під організаційно-методичним керівництвом відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості.

В центрах надається практична допомога, перш за все молоді, в професійному самовизначенні та особистісному розвитку. Спеціалісти-психологи сприяють формуванню адекватної самооцінки та соціально-психологічної адаптації до реальних умов життя, подоланню кризових ситуацій та досягненню впевненості. Індивідуальний підхід забезпечує й допомагає особистості пізнати та розвинути власну індивідуальність, змінити за необхідності моделі власної поведінки, сформувати нові цінності.

Протягом січня – вересня 2017 року у соціально-психологічних тренінгових центрах було проведено біля 1600 профорієнтаційних заходів, з них 180 заходів для майже 7000 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Спеціалісти Херсонської служби зайнятості працюють для того, щоб молоді люди області мали перспективу стати успішними фахівцями своєї улюбленої справи!