18 серпня 2017
На головну Карта сайту Що нового? Державна служба зайнятості Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Інноваційні проекти Херсонської обласної служби зайнятості » Інноваційний проект із профорієнтації шкільної молоді "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє" на 2012-2015 роки

Третій старт "ПрофіСтарту"!
 
27.11.2014  |  А.Кличановський, заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ХОЦЗ версія для друку
Третій старт "ПрофіСтарту"!

25 листопада Херсонський обласний центр зайнятості спільно з партнером – Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки, та за підтримки Управління культури ОДА, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА провели урочистий захід у рамках реалізації обласного інноваційного проекту з професійної орієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».

Почесними гостями свята стали Кокош Філіпп Ілліч, директор Департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, Мерзлов Вадим Миколайович, заступник міського голови міста Нова Каховка та керівники закладів-співорганізаторів проекту Єрашов Євгеній Олександрович, директор Херсонського обласного центру зайнятості та Бардашевська Анна Іванівна, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Цього разу зліт учасників проекту відбувався у Новокаховському політехнічному коледжі Одеського національного технічного університету. Завданнями заходу, що об’єднав близько 400 учасників, зокрема, дві сотні десятикласників із усіх районів і міст області – безпосередніх учасників проекту, його організаторів та координаторів, почесних гостей, стали:

- визначення переможців конкурсної програми ІІ етапу проекту «ПрофіСтарт» та їх нагородження;

- презентація ІІІ-го етапу проекту, його цілей та очікуваних результатів;

- планування співпраці партнерів у завершальному році проекту «ПрофіСтарт»;

- продовження ознайомлення школярів із вищими навчальними закладами області (екскурсійна програма для школярів-учасників заходу).

Протягом двох навчальних років (2012-2014 рр.) – І та ІІ етапи проекту – двадцять команд з усіх міст і районів області визначали професії, в яких є потреба на місцевому ринку праці та збирали й опрацьовували зібрані матеріали. Молодь брала участь у майстер-класах в навчальних закладах і на виробництві, тренінгах щодо вибору професій та з освоєння спеціальних знань і навичок, професіографічних екскурсіях на провідних підприємствах, у скайп-конференціях з однолітками з інших областей тощо. Всі зібрані матеріали, в тому числі фото- і відео-матеріали, розміщено на блозі проекту за адресою http://profistart.blogspot.com/.

У квітні-травні 2014 року на міжрайонному рівні відбулись огляди здобутків профістарівців у вигляді зроблених ними буклетів про професії, написаних художніх нарисів (в т.ч. надрукованих у районних виданнях) про визначних осіб-професіоналів та взятих відео-інтерв’ю. За підсумками виконаних учасниками творчих проектів і були визначені 4 пари-суперфіналісти, які в очних «двобоях» у змагальному форматі інтелектуального IQ-рингу розіграли між собою місця на «чемпіонському п’єдесталі» та отримали заслужені нагороди.

Учасники суперфіналу-переможці:

- Воропаєв Олексій, Варава Олександра із Каховки (І місце);

- Олег Зорін, Ігор Стафідов, учні Комишанської ЗОШ № 26 Херсонської міської ради (ІІ місце);

- Блищик Катерина, Тищенко Валентин, що представляють «профістартівську» команду Нової Каховки (ІІІ місце);

- Білас Надія, Будак Каріна із Цюрупинська (ІІІ місце).

Окрім абсолютних чемпіонів, за кращі творчі роботи, присвячені професіям рідного краю, були нагороджені переможці в окремих номінаціях:

• «Найкращий буклет»: Іващенко Анастасія та Стельмах Владислав, учасники команди «Тавричата» (Чаплинський район) – за презентацію професії «Тракторист»; вони ж перемогли і у Інтернет-голосуванні;

• «Найкращий художній нарис»: Дмитро Чукась, учасник Новокаховської команди «Нове покоління» – за рішенням журі, та Світлана Морозова із херсонської команди «Профі» – за підсумками голосування в Інтернеті (Комишанська ЗОШ №26 Херсонської міської ради);

• «Найкраща професіограма»: Токолова Тамара і Нагула Тетяна, учасниці проекту із команди «Зірки Таврії» (м. Каховка), за презентацію професії «Кондитер»;

• «Найкраще відеоінтерв’ю»: Стеценко Роман і Сотнікова Анна, учасники команди «АРТ» (Великоолександрівський район) – за відеоінтерв’ю, а за підсумками Інтернет-голосуванняПригодич Марія і Селєхова Ольга, учасниці команди Скадовського району – за відеопрезентацію професії «Перукар».

Було відзначено подяками і кращих координаторів проекту у містах/районах – із числа працівників районних центрів зайнятості, дитячих бібліотекарів та освітян.

Попереду – заключний, ІІІ етап проекту, протягом якого команди «ПрофіСтарту» створюватимуть електронні карти професій свого краю, - із застосуванням набутих у проекті знань та напрацьованих спільними зусиллями ресурсів, розповідатимуть про досліджені професії своїм ровесникам і молодшим школярам, допомагаючи зорієнтуватись у виборі фахового майбутнього, перспективного для рідної Херсонщини.

 

Перегляд фото