22 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук

Головна » Послуги населенню » Вибір професії

8 вересня Міжнародний день солідарності журналістів
 
08.09.2017  |  Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
8 вересня Міжнародний день солідарності журналістів

Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists 'Solidarity) був заснований у 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів.

Професія журналіста набула важливого значення в зв'язку з появою періодичної преси, особливо журналів. Перші регулярні періодичні видання зявились в XVII столітті, вони не розділялися на журнали і газети. Один з номерів першодрукованої газети, випущеної по указу Петра I-го 27 грудня 1702 року, іменувався "Юрнал, чи поденний розпис..." З січня 1703 року почали регулярно виходити "Відомості" Петра I - перша друкована газета. Перший журнал - "Щомісячні твори, користі і звеселянню слугуючі" - випускався Академією наук з 1755 року.

Журналіст – це дзеркало суспільства, він повинен відображати дійсність. В даний час журналіст відіграє велику роль у формуванні політичного, економічного, культурного світогляду суспільства, а також є основним джерелом інформації для населення нашої планети.

Особі, яка прагне опанувати професію журналіста, необхідно мати наступні здібності: уміння слухати і чути співрозмовника; навички спілкування і взаємодії з людьми (встановлення контакту); літературні здібності; здатність грамотно і чітко ставити питання, гарні вербальні здібності; високий рівень розвитку пам'яті (здатність запам'ятовувати факти, викладені співрозмовником); уміння швидко орієнтуватися в подіях, приймати адекватні рішення; творче мислення; уміння викладати доступною мовою отриману інформацію; високий рівень фізичної і психічної витривалості (робота в гарячих точках, в умовах ненормованого робочого дня, в екстремальних умовах).

Необхідно також володіти наступними особистісними якостями та рисами: об'єктивність, ерудованість, самоконтроль і урівноваженість, терпимість, неупереджене ставлення до людей,  інтерес і повага до іншої людини, прагнення до самопізнання, саморозвитку, оригінальність, спритність, різнобічність, допитливість та тактовність.

Головними бар’єрами, що можуть перешкоджати ефективній професійній діяльності є: ригідність (невміння змінити свою поведінку і способи вирішення проблемних ситуацій в залежності від зміни умов навколишнього середовища); некомунікабельність; замкнутість; невміння викладати свої думки на папері; користолюбство; необ’єктивність у викладенні інформації.

Діяльність може передбачати роботу в засобах масової інформації, зокрема:  збір інформації (інтерв'ювання, робота з документами, архівами), її обробку; аналіз фактів і ситуацій, оцінку поточних подій; пошук найбільш цікавих, значимих, актуальних подій у сфері економіки, політики, культури, громадського життя для висвітлення їх у засобах масової інформації; підготовку матеріалів для публікації; літературну обробку матеріалів з урахуванням жанрової своєрідності, стилістичної подачі фактів, журналістських прийомів (у письмовій і усній формі).

Потреба в професії “Журналіст” на сьогодні середня, так як крім друкованих видавництв є інтернет-видання, де дана професія також є затребуваною.