23 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук

Головна » Прес-центр » Анонси подій

Для вас, творчі та талановиті - обласний конкурс творів-роздумів (есе) "Що я знаю про свою майбутню професію?"
 
Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
Для вас, творчі та талановиті - обласний конкурс творів-роздумів (есе) "Що я знаю про свою майбутню професію?"

Хмельницький обласний центр зайнятості оголошує конкурс творів-роздумів (есе) “Що я знаю про свою майбутню професію?” серед учнів 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Запрошуємо до участі  всіх, хто хоче поділитися з нами  та своїми ровесниками думками про майбутню професію, її особливості та місце в сучасному світі.  З кращими роботами учасників можна буде  ознайомитися  на нашому офіційному інтернет-сайті після завершення конкурсу.

 

Положення

про обласний заочний конкурс творів-роздумів (есе)*

“Що я знаю про свою майбутню професію?”

серед учнів  9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Хмельницької області

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Метою обласного заочного конкурсу  творів-роздумів (есе)

“Що я знаю про свою майбутню професію?” серед учнів 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області (далі - конкурс) є створення сприятливих умов для забезпечення свідомого професійного самовизначення учнівської молоді.

1.2. Завданнями  конкурсу є:

- сприяння формуванню в учнів загальноосвітніх навчальних закладів свідомого підходу до вибору професії, навчального закладу;

- сприяння реалізації творчого потенціалу молоді, організація  змістовного дозвілля;

      -  виховання позитивного ставлення до різних видів професійної

діяльності,  бажання працювати на благо України.

 

ІІ. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ.

     2.1. Мова конкурсної роботи: українська.

2.2. Літературний  жанр, в якому має  бути виконана робота –твір-роздум (есе)*. 

*Есе – (від франц. Essai -  спроба, проба, нарис) – невеликий за обсягом прозовий твір, з довільною композицією, що відображає індивідуальні враження і міркування автора з конкретного питання і не претендує на вичерпну відповідь.

2.3. Обсяг роботи -  до 2 аркушів друкованого тексту (Times New Roman, 14-й шрифт, інтервал між строчками - полуторний)  на папері формату  А-4.

2.4. Титульна сторінка конкурсної роботи повинна бути оформлена згідно із зразком (в додатку).

2.5.У тексті не допускається скорочень назв та найменувань.

2.6. Забороняється запозичення та копіювання з робіт інших виконавців. До конкурсу не допускаються роботи, в яких зустрічається ненормативна лексика, пропагується насильство, релігійна та етнічна ворожнеча, міститься політична складова, пропагуються шкідливі звички (алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління тощо).

   2.7. Конкурсні роботи не повертаються. Організатори конкурсу можуть використовувати їх під час проведення інформаційно-просвітницьких, профорієнтаційних та інших заходів в навчальних закладах, центрах зайнятості, сільських громадах тощо.  Також, роботи (уривки з робіт) можуть бути розміщені на веб-порталі, сторінці в Fасеbооk Хмельницької обласної служби зайнятості та ін.

 

ІІI. ОРГАНІЗАТОРИ  КОНКУРСУ

   3.1. Організаторами  конкурсу є Хмельницький обласний та міські, районні, міськрайонні центри зайнятості (далі — базові центри зайнятості).

   3.2. Повноваження організаторів:

- в рамках діючих угод про співпрацю залучають  до участі в підготовці та проведенні конкурсу представників відділів (управлінь): освіти райдержадміністрацій/виконкомів міських рад, об’єднаних  територіальних громад; молоді та спорту; культури, національностей та релігій; будинків творчості дітей та юнацтва, соціальних  служб та інших установ, організацій та фізичних осіб (за згодою), які надають організаційну, фінансову, матеріальну та іншу допомогу для проведення конкурсу в порядку, встановленому чинним законодавством;

- здійснюють (за наявності коштів) фінансування конкурсу за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах кошторисних призначень;

- створюють конкурсні комісії для оцінювання  представлених  робіт, до складу яких можуть входити фахівці центру зайнятості, представники  відділів (управлінь) освіти; молоді та спорту; культури, національностей та релігій; будинків творчості дітей та юнацтва; служби у справах дітей; центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо;

- на підставі рішення конкурсної комісії нагороджують учасників конкурсу заохочувальними нагородами (подяками, подарунками тощо).

     

ІУ. ПОРЯДОК  І ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ

          4.1. До участі у конкурсі запрошуються учні 9-10 класів загальноосвітніх  навчальних закладів  Хмельницької області (далі — учасники).  Кожний учасник подає на конкурс  одну  роботу.

    4.2. Конкурс  проводиться поетапно:

   I тур (відбірний)  – жовтень  2017 року.

Проводиться  у  загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницької області та містах Хмельницький, Нетішин, Кам’янець-Подільський, Славута, Шепетівка, Старокостянтинів. 

   На даному етапі для оцінювання робіт може створюватися конкурсна комісія в кожному навчальному закладі (якщо є декілька учасників конкурсу). Учасники, роботи яких зайняли перше місце в навчальному закладі, допускаються  до участі в другому турі конкурсу. Їх роботи  не пізніше 20 жовтня 2017 року доставляються до базових (районних, міських, міськрайонних) центрів зайнятості.

           

    II тур (півфінал) – листопад  2017 року.

   До півфіналу допускаються  роботи учасників, які зайняли  перше місце  у  I-му турі. 

Для їх оцінювання наказом директора базового центру зайнятості створюється конкурсна комісія із залученням соціальних партнерів, рішенням якої визначаються переможець та призери конкурсу, які посіли друге та третє місця в півфіналі.

   Учасники, роботи яких зайняли  перше  місце в ІІ турі конкурсу, допускаються  до участі в наступному турі (фіналі). Їх роботи не пізніше 15 листопада  2017 року разом з протоколом засідання конкурсної комісії передаються до обласного центру зайнятості (форма протоколу додається).

  

    III тур (фінал) -  до 30 листопада 2017 року.

   До  фіналу допускаються роботи учасників, які зайняли перше місце в II-му турі.  Переможця  та призерів  фіналу конкурсу, які посіли друге та третє місце,  визначає  конкурсна  комісія  обласного етапу конкурсу, яка створюється  із залученням соціальних партнерів згідно з наказом  директора  Хмельницького обласного центру зайнятості. Оцінювання робіт здійснюється відповідно до критеріїв, які визначені даним положенням.

 

V. ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ

5.1. Роботи, що подаються на конкурс, оцінюються за наступними критеріями:

-     відповідність конкурсним вимогам;

-     творчий підхід до розкриття заданої теми;

-     оригінальність  побудови композиції  твору;

-     самостійність думок, міркувань та висновків автора;

-     грамотність викладу матеріалу;

-     підтримка іміджу професії, яка розглядається.

   5.2. Максимальна оцінка по кожному окремому критерію – 5 балів. Максимальна сума балів –30.

   5.3. Роботи оцінюються конкурсною комісією відповідно до визначених критеріїв, по кожній роботі обраховується середній бал та формується рейтинг робіт, згідно з яким визначаються переможець та призери конкурсу, які посіли друге та третє місце. Середній бал визначається шляхом ділення суми балів від всіх членів комісії  на чисельність членів комісії.

   5.4. Рішення оформляється протоколом за підписами всіх членів конкурсної комісії.

 

VІ. НАГОРОДЖЕННЯ І ЗАОХОЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.

   6.1. Переможцем  визнається учасник,  чия робота  отримала  найвищий середній бал.

   6.2. За результатами півфіналу та фіналу конкурсу переможець та учасники, які посіли друге  та третє місце, нагороджуються заохочувальними подарунками від обласної служби зайнятості та/або від соціальних партнерів, які брали участь в організації та проведенні конкурсу.

6.3. Інформація про переможців конкурсу та кращі конкурсні роботи розміщуються в друкованих засобах масової інформації, на веб-сторінці, сторінці в Fасеbооk Хмельницької обласної служби зайнятості.

 

 

 

Додаток до Положення про обласний заочний конкурс творів-роздумів (есе) “Що я знаю про свою майбутню професію?” 

 

 

 

 

 

 

Конкурсна робота

 

Твір-роздум (есе) “Що я знаю про свою майбутню професію?”

 

 

 

 

 

Виконав: Іваненко Юрій Михайлович,

учень 9-Б класу ЗОНЗ №2

м.Дунаївці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жовтень  2017 рік