23 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук

Головна » Прес-центр » Новини

Реалізовано профорієнтаційний проект "Розпочни кар'єру з професійного навчання"
 
Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
Реалізовано профорієнтаційний проект "Розпочни кар'єру з професійного навчання"

Профорієнтаційна  та інформаційно-консультаційна робота проводиться з різними категоріями клієнтів, як  з числа безробітних,  так і інших осіб, зокрема, з молоддю, яка навчається в різних навчальних закладах.

Протягом  2017 року спільно з Департаментом освіти і науки ОДА реалізовувався масштабний профорієнтаційний проект «Розпочни кар’єру з професійного навчання». В рамках проекту проведено 874  різноманітних заходи, з них – 370 для безробітних,  455 - для учнівської молоді. Це семінари з орієнтації на навчання (презентація послуг з професійного навчання, курсів навчання, професій,  навчальних закладів), професіографічні екскурсії, дні відкритих дверей на підприємстві, презентації роботодавця; профорієнтаційні брейн-ринги, ігротеки, дискусії  на тему  «Як правильно обирати професію?»; групові профконсультації із застосуванням тестування на визначення сфери професійних інтересів та нахилів; виїзні акції в літні дитячі табори «Обираймо професію разом!»; «Уроки реального трудового життя»; ярмарки професій в інтерактивній формі «Подорож в світ професій»; тренінги “Побудова кар'єри та професійний розвиток”  тощо.  Вперше для школярів були проведені заочний огляд-конкурс відеосюжетів “Від професії до кар’єри”, на який було подано більше  100 робіт, та конкурс творів-роздумів (есе) “Що я знаю про свою майбутню професію?”, на який було подано 234 роботи. З роботами учасників конкурсу творів-роздумів (есе) можна зараз ознайомитися на нашому офіційному сайті.

Серед  обласних масштабних заходів проекту - виїзні акції в літні дитячі табори «Обираймо професію разом!» та ярмарки професій в інтерактивній формі під назвою “Подорож у світ професій”.. За літні канікули проведено 41 виїзну акцію в таборах, їх учасниками стали 3,4 тис. дітей. В 22 «подорожах в світ професій» взяли участь більше  8 тис. випускників шкіл. Освітні послуги під час ярмарків презентували представники 33 вищих та 29 професійно-технічних навчальних закладів, і не лише Хмельницької, а й Рівненської, Тернопільської, Одеської областей та м.Київ.

В цілому в заходах проекту взяли участь близько 24 тис. учнів,   понад 6 тис. безробітних громадян.  Знайшли підходящу роботу  1300 безробітних учасників проекту, 1053 – були направлені для проходження професійного навчання.

   Результати Проекту постійно висвітлювалися в місцевих засобах масової інформації, на офіційному порталі ОСЗ та ДСЗ, сторінці в Fасеbооk Хмельницької ОСЗ, на сайтах соціальних партнерів.