21 сiчня 2018
На головну Відгуки про роботу центрів зайнятості (анкета) Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Ти маєш знати більше!
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Профорієнтаційний термінал - надійний партнер школяра у виборі подальшої професійної долі
 
Відділ організації профорієнтації обласного центру зайнятості версія для друку
Профорієнтаційний термінал - надійний партнер школяра у виборі подальшої професійної долі

Завдяки використанню центрами зайнятості в профорієнтаційній роботі з молоддю, зокрема учнівською, сучасних технологій інформування, забезпечується інформативність, доступність, мобільність, гнучкість профорієнтаційних послуг та їх привабливість. Так, наприклад, програмно-апаратний комплекс «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» – це своєрідний молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал.

Робота даного терміналу спрямована, насамперед, на формування готовності молодих людей до усвідомленого вибору професії, сприяння підвищенню їхньої конкурентоспроможності на місцевому ринку праці, зменшення негативного впливу безробіття на молоде покоління та ін.

 Він забезпечує користувачів різноманітною інформацією, а саме: про світ професій, їх зміст і вимоги до працівників; описи нових професій, кар’єрне сходження видатних людей; перспективи розвитку регіонального ринку праці тощо. Школярі довідуються й про навчальні заклади, де можна здобути обрану професію; спектр соціальних послуг, що надає державна служба зайнятості. До їхньої уваги – методика пошуку роботи, адреси Інтернет-ресурсів, у яких міститься інформація про можливості працевлаштування та ін.

Слід зауважити, що програмно-апаратний комплекс «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» викликає неабияке зацікавлення не лише в дітей, а й у їхніх батьків та учителів, що сприяє підвищенню компетентності батьків у наданні дітям допомоги щодо вирішення питання вибору професії, а також допомагає педагогічним працівникам в організації профорієнтаційної роботи в школах з учнівською молоддю. Таким чином, для кожної групи користувачів інформація відрізняється за змістом, за формою подачі та обсягами.

Але головним є те, що така форма профорієнтаційної роботи, у певній мірі, дозволяє наблизити послуги служби зайнятості безпосередньо до шкільної молоді, зокрема сільської, яка потребує особливої допомоги в професійному самовизначенні через обмежений доступ до ресурсів інформації стосовно професійного вибору; брак відповідних фахівців у сільських школах; обмежену кількість навчальних закладів та ін.

Профорієнтаційні термінали розміщені в 302 загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладах області із максимальною доступністю користувачів.