18 грудня 2017
На головну Відгуки про роботу центрів зайнятості (анкета) Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Ти маєш знати більше!
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук




Головна » Послуги населенню » Професійне навчання

До уваги шукачів роботи та роботодавців
 
Відділ організації професійного навчання обласного центру зайнятості версія для друку
До уваги шукачів роботи та роботодавців

ПОРЯДОК
видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» №207 від 20 квітня 2013 року зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 779 уряд розширив коло осіб, які мають право на отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Відтепер, крім осіб віком старше 45-и років, ваучер зможуть отримати також внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи, учасники антитерористичної операції з числа інвалідів, особи, звільнені з військової служби у зв’язку зі скороченням чисельності штату або за станом здоров’я.

Цим же актом урегульовано питання надання зазначеним особам ваучера та посилено відповідальність особи за навчання за кошти ваучера, зокрема передбачено повернення особою коштів у разі припинення навчання без поважних причин.

Право на отримання ваучера мають:

1) особи віком старше 45-и років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;

2) особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

3) особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

4) внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Ваучер видається одноразово. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про видачу ваучера. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю.

Крім того, зменшується з п’яти до трьох років термін, протягом якого претенденти на отримання ваучерів не повинні були проходити перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного  соціального страхування України на випадок безробіття.

Не мають права на отримання ваучера:

·      особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

·      особи, які протягом останніх трьох років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

·      зареєстровані безробітні.

Навчання можуть здійснювати професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії на надання освітніх послуг та які в установленому порядку пройшли процедуру атестації чи акредитації.

Вибір професії, спеціальності або напряму підвищення кваліфікації та навчального закладу претендент на отримання ваучеру здійснює самостійно.

За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.