22 сiчня 2018
На головну Державна служба зайнятості Що нового? Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Карта сайту Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

Відеорезюме - інноваційний спосіб успішного працевлаштування
 
Відділ організації профорієнтації версія для друку
Відеорезюме - інноваційний спосіб успішного працевлаштування

Характерною ознакою сучасного ринку праці є те, що реальних вакансій набагато менше, ніж претендентів, які потребують працевлаштування. Традиційно пошук роботи починається з написання та відправки резюме роботодавцю. Проте в умовах сьогодення, постійного зростання темпів розвитку технологій, змінюються і вимоги до шукачів роботи, тому велику популярність набирають онлайн-співбесіди та відеорезюме. Що ж таке відеорезюме? Це короткий відеоролик у цифровому форматі, зручний для відправки, який містить у собі стислу інформацію про кандидата: біографічні дані, відомості про освіту, кар’єру, особисті якості.

Які ж переваги має відеорезюме?

1.    Виділяє пошукача роботи серед інших кандидатів, які використовують звичайні паперові резюме;

2.    Економить час роботодавця, оскільки має тривалість кілька хвилин;

3.    Дозволяє відразу продемонструвати майбутньому роботодавцеві вміння спілкуватися, подавати інформацію;

4.    Сам процес створення відео резюме дозволяє отримати цікавий досвід, побачити себе «зі сторони», проаналізувати свої сильні і слабкі сторони, що буде важливим при підготовці до безпосередньої співбесіди з роботодавцем.

Якою ж повинна бути структура відеорезюме?

1.    Відеорезюме повинно бути коротким. Розповідь починається з освіти, потім – про етапи кар’єри, назвіть посаду, яку ви хотіли б отримати.

2.    Говорити потрібно стисло, під час зйомки слід дивитися прямо в камеру, бажано не читати резюме з листка.

3.    Досвід роботи (якщо є, основне, стисло) – більш детальну інформацію керівник зможе отримати з вашого письмового резюме.

4.    Додаткова інформація. Опишіть свої ділові якості, скажіть про вдалі проекти під час навчання (курсові, дипломні, конкурсні роботи), назвіть місця проходження практики і стажування. Зупиніться на тих знаннях і навичках, які здобули протягом років навчання.

5.    Підсумок. Акцентуйте увагу роботодавця на тому, чим вас приваблює вакансія і які маєте підстави, щоб її зайняти. Повідомте про наявність рекомендацій.

           Щоб створити ефективне відеорезюме можна звернутись до фахівців столичної служби зайнятості. Згідно «Порядку організації процедури створення відеорезюме безробітних з метою працевлаштування» безробітному буде надано методичний та технічний супровід фахівців базових центрів зайнятості, внесення його до загального каталогу, що містить підкаталоги з назвами професій для зберігання відеорезюме відповідного змісту, здійснюватиметься контроль за поширенням серед роботодавців відеорезюме для оперативного опрацювання вакансій, демонструватиметься роботодавцям у випадку оперативного опрацювання їх потреб у підборі кандидатів на вакантні посади тощо.