19 серпня 2017
На головну Державна служба зайнятості Що нового? Карта сайту Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Сучасний підхід до вибору професії
 
24.07.2017 версія для друку
Сучасний підхід до вибору професії

Вибір професії – дуже важливе рішення. Його результат впливає не тільки на майбутнє матеріальне благополуччя людини і її успішність в обраній професії, а й на самооцінку, психологічний комфорт, і особливо на те, чи буде вона відчувати себе щасливою. Щоб вибір професії не став помилковим, психологи радять проходити профорієнтаційне тестування.

Саме за допомогою тестів можна визначити професійні нахили, здібності та індивідуально-психологічні особливості людини і в результаті спрогнозувати її успішність у тих чи інших сферах діяльності та конкретних професіях. Проходити тестування у процесі прийняття рішення щодо вибору професії потрібно декілька разів, а вперше зацікавитися цим питанням варто у 14 років.

Технології не стоять на місці, і сьогодні тестування реально пройти самостійно в режимі on-line. Правда, за такого способу самопізнання є ризики, пов’язані з трактуванням результатів тесту. Ситуація схожа на таку: Ви – не медик за фахом, отримуєте з медичної лабораторії результати досліджень і … самостійно призначаєте собі лікування, яке можливо, призведе до неочікуваних наслідків. Тому, отримавши результати тесту, обов’язково зверніться за консультацією до професіоналів. Наприклад, до профконсультантів центрів зайнятості.

Консультація з фахівцем щодо вибору професії важлива у будь-якому віці, особливо, коли професійна стежина обирається вперше. Так усі центри зайнятості на постійній основі надають безкоштовні профорієнтаційні послуги учням загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі за допомогою тестів.

За статистикою щорічно ґрунтовне тестування у центрах зайнятості Київщини проходять понад 7 тисяч майбутніх випускників. Левову долю з них складають ті, що підходять до вибору професії серйозно. Та все частіше звертаються школярі, що належать до категорії невпевнених. Саме для них 10 травня в Україні стартував загальнонаціональний проект з профорієнтаційного тестування. Тільки за 2 місяці з моменту його старту правильність обраного професійного шляху за допомогою тестів перевірили 500 осіб із числа учнів випускних класів. Це не просто цифри, це -  їх перше доросле рішення.

Тож, якщо є бажання підійти до вибору професії з позиції дорослої людини, не гайте часу, навіть, якщо до закінчення школи Вам залишається ще 2 роки.