12 грудня 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги роботодавцям » Результати співпраці

Служба зайнятості - роботодавцям
 
25.10.2017  |  Ю.Гаманєнко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Станично-Луганського районного центру зайнятості версія для друку
Служба зайнятості - роботодавцям

Роботодавець – ключова фігура у забезпеченні стабільності на ринку праці, розвитку системи трудових відносин на принципах соціального партнерства, порозуміння та злагоди у суспільстві. Саме він відіграє головну роль у збільшенні виробництва вітчизняної продукції, наповненні державної скарбниці, створенні нових робочих місць, організації постійної та тимчасової зайнятості для безробітних.

Велика кількість підприємств, установ та організацій отримують широкий спектр соціальних послуг, що надає Станично-Луганський районний центр зайнятості роботодавцям. Для задоволення їх кадрових потреб використовуються адресний підхід в роботі з кожним працедавцем та весь спектр соціальних послуг. Так, упродовж 9 місяців 2017 року 521 особа, яка перебувала на обліку в центрі зайнятості, була працевлаштована за його сприянням.

Враховуючи зміни в техніці, технологіях та відповідні вимоги працедавців до якості підготовки кваліфікованих фахівців, центром зайнятості здійснюється й професійна підготовка безробітних під конкретні замовлення роботодавців. При цьому використовуються різні види навчання, зокрема стажування безробітних безпосередньо на робочому місці, що допомагає їм під керівництвом досвідчених наставників у короткий термін отримати необхідні професійні знання та навики у роботі та адаптуватись у трудовому колективі.

З початку 2017 року 251 безробітний громадянин був направлений на професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Вони навчалися за професіями: «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Електрогазозварник», «Водій автомобільного засобу», «Контролер-касир», «Перукар (перукар-модельєр)».

Надання роботодавцям компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – соціальна послуга, що є дієвим економічним заохоченням для працевлаштування  осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, а також сприяє розвитку підприємств.

Керівники підприємств району вже оцінили переваги цієї послуги. Упродовж січня-вересня 2017 року центром зайнятості було працевлаштовано 5 безробітних з компенсацією фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також центр зайнятості компенсує витрати роботодавця на оплату праці при працевлаштуванні осіб зі статусом безробітного з числа вимушених переселенців. За період січень – вересень 2017 року центром зайнятості було працевлаштовано 4 безробітних з компенсацією затрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб. 

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру – один із напрямків результативного співробітництва центру зайнятості з роботодавцями, адже це можливість залучити додаткову робочу силу для виконання необхідних робіт, не відволікаючи основних працівників від виробництва. Упродовж січня-вересня 2017 року Станично-Луганським районним центром зайнятості укладено майже 50 договорів на організацію громадських та тимчасових робіт, відповідно до яких 427 безробітних отримали додатковий заробіток.

Тож сьогодні більшість роботодавців Станично-Луганського району з власного досвіду знають, що співпраця зі службою зайнятості є взаємовигідною у вирішенні питань щодо підбору кадрів, адже добре розуміють, що успішність та розвиток підприємства залежить від професіоналізму працівників.