12 грудня 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Найскладніший вибір в житті
 
05.12.2017  |  Л.А.Коваленко,начальник відділу активної підтримки безробітних Кремінського РЦЗ версія для друку
Найскладніший вибір в житті

Вибір професії - один з найскладніших виборів в житті, це твердять усі. Під таким тиском удвічі важче визначитися. Насправді "раз і назавжди" тут немає. Процес, скоріше, схожий на збірку складної моделі з деталей конструктора. Спочатку ми закладаємо фундамент освіти, потім доповнюємо його навичками - і тільки потім втілюємо в професії. Як правильно зібрати свій конструктор? Почати варто з вибору напрямку освіти - технічного, природно-наукового або гуманітарного. Другий етап - навчитися щось робити практично. І тільки тоді Ви опинитеся на третьому етапі - коли потрібно вивчити свої можливості і зрозуміти, як саме Вам би хотілося реалізовувати ці навички.

Тож, на початку грудня для старшокласників Опорного закладу - Кремінської ЗОШ І - ІІІ ст.фахівці Кремінського районного центру зайнятості  спільно з викладачами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля презентували навчальний заклад. Кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри економіки і підприємництва - Інна Семененко розповіла про історію створення вузу, умови вступу та вимоги до студентів.

У 1827 р. на Луганському ливарному заводі розпочало свою діяльність науково-технічне товариство. Того ж року розпочали підготовку молоді з технічних дисциплін. 1996 р. – вузу надано статус вищого навчального закладу IV рівня акредитації. 11 вересня 2000 р. – надання університету статусу національного з ім’ям власним: “Східноукраїнський національний університет”. 2001 р. – присвоєння СНУ ім’я Володимира Даля. Вересень 2004 р. – підписання у м. Болонья (Італія) ректором СНУ ім. В. Даля проф. Голубенком О.Л. Великої Хартії університетів. 2004 р. – завершення будівництва нового корпусу. Березень 2010 р. -урочисте відкриття біля головного корпусу СНУ ім. В. Даля пам’ятника Володимиру Івановичу Далю. 24 березня 2010 р. – СНУ ім. В. Даля надано статус національного самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу.Зараз у СНУ ім. В. Даля діє розвинута мережа дистанційної освіти на платформі MOODLE (скорочено від Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment, що перекладається як «модульне об’єктно-орієнтоване динамічне середовище навчання»), яка потрібна для подальшого розвитку університету в якісно новому напрямку. Це відповідає світовим тенденціям розвитку вищої освіти з використанням оn-line технологій (згідно прогнозу до 2020 року 2/3 студентів будуть отримувати вищу освіту за допомогою дистанційних методів навчання).

Наразі у структурі університету діє сім інститутів (інститут економіки і управління, навчально-науковий інститут праці та соціальних технологій, інститут юриспруденції та міжнародного права, інститут філософії і психології, інститут комп’ютерних систем і інформаційних технологій, інститут транспорту і логістики, інститут хімічних технологій) та сім факультетів (в т.ч. міжнародний). На території, неконтрольованій українською владою, залишаються п’ять структурних підрозділів університету у містах Луганськ, Антрацит, Краснодон, Стаханів та Автономній Республіці Крим. Чинна ліцензія надає Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля право на провадження освітньої діяльності з підготовки бакалаврів за 61 напрямом, спеціалістів – за 92 спеціальностями, магістрів – за 93 спеціальностями. На базі повної вищої освіти в магістратурі державної служби готуються управлінські кадри для органів державного управління за спеціальністю «Державна служба». Інститут післядипломної освіти і дистанційного навчання згідно з ліцензією проводить перепідготовку спеціалістів на базі вищої освіти за 45 акредитованими спеціальностями 17 напрямів підготовки; підвищення кваліфікації спеціалістів за всіма акредитованими спеціальностями в університеті та підвищення кваліфікації викладачів.

Вибір професії - крок не менш відповідальний, ніж вибір вузу, в якому вам доведеться гризти граніт науки. Від того, наскільки вірно ви зробите вибір професії, залежить багато чого - радість чи горе від 5 років навчання у вузі, протирання штанів на роботі або стрімка кар'єра, робота за фахом або новий вибір професії і пошук себе в нових галузях. Переглянувши де - кілька роликів про вибір професій та спеціальностей молодь замислилась про проходження профдіагностичного тестування в службі зайнятості. Результати тестів допоможуть вивчити свої можливості і зрозуміти, як саме реалізувати свої навички.