23 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Вибір професії
 
24.04.2017  |  А.Авраменко, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Біловодського РЦЗ версія для друку
Вибір професії

Вибір професії – один із найвідповідальніших моментів, що визначає життєвий шлях людини. Усвідомлений вибір професії впливає на подальше життя людини, визначає успішність самореалізації, соціалізації, кар’єрного і професійного зростання.

Питання вибору професії турбувало не одне покоління школярів чи студентів, поготів у наш складний та швидкоплинний час. Як правильно окреслити майбутній професійний шлях, не помилитися із важливим життєвим вибором – задача з багатьма невідомими для старшокласників та їхніх батьків. Тому на допомогу приходять фахівці державної служби зайнятості, які у своїй повсякденній роботі приділяють даному питанню важливе значення, аби старшокласники змогли врахувати потреби сучасного ринку праці та співставити з власним баченням обраної професійної сфери. Для цього з метою ознайомлення молоді зі світом професій службою зайнятості організовуються різноманітні тематичні заходи.

Молодші школярі ще тільки пізнають світ професії і здебільшого мріють стати космонавтами та моделями, старшокласники – всерйоз починають замислюватися над тим, який вид трудової діяльності обрати, а ось більшість учнів випускних класів вже добре розуміє, що від того, які професії вони оберуть сьогодні, залежить їх майбутній соціальний статус, затребуваність у суспільстві, рівень матеріального добробуту. Підвищення мотивації молоді до професійної трудової діяльності в першу чергу, по відношенню до робочих професій – одна із стратегій служби зайнятості.

Однак вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей. Спеціалісти служби зайнятості завжди допоможуть розв’язати нелегку задачу: проінформують про різні професії, їхні ролі і значення для суспільства, потреби в таких кадрах, умови їхньої праці і вимоги; проведуть індивідуальні профконсультаційні послуги по наданню допомоги у вирішенні проблем вибору профілю професійного навчання, конкретної професії або працевлаштування з урахуванням їхніх основних психофізіологічних особливостей і реальної потреби кадрів даного напрямку, в тому числі, з використанням комп’ютерного тестування. На основі результатів тестування надаються рекомендації щодо вибору майбутнього фаху. Результати комп’ютерного тестування допоможуть  самовизначитися у майбутньому професійному напрямку, дізнатися про свої  здібності, характер та схильності. А особливо про те, як використати власні індивідуальні можливості при виборі професії.

Хотілося б випускникам шкіл та молоді побажати в майбутньому професійного успіху. Спеціалісти Біловодського районного центру зайнятості готові вам допомогти, надати об’єктивну інформацію, провести психодіагностичне тестування та порекомендувати види діяльності, спеціальність чи професію, проаналізувати професійні перспективи... Та при цьому остаточний вибір залишиться за вами...

І пам’ятайте, що кожна професія чи діяльність, якщо тільки до неї підходити з любов’ю і знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості до творчості.