23 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Реалізація гендерної політики

Принципові засади гендерної політики
 
11.05.2017  |  Сватівський РЦЗ версія для друку
Принципові засади гендерної політики

Конституція України закріплює рівність прав чоловіка та жінки і встановлює систему гарантій, що забезпечують таку рівність:

- надання жінкам рівних із чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальні заходи щодо охорони праці і здоров’я жінок, встановлення пенсійних пільг;

- створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовий захист, матеріальна і моральна підтримка материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.

Кожне із зазначених соціальних прав має свій гендерний аспект.

Спостерігається незначний попит на жінок для зайняття керівних посад та, навпаки, підвищений попит в найменш престижних галузях економіки та сферах діяльності на значно нижчу, ніж у чоловіків, заробітну плату. Ще більше потерпає від гендерної нерівності молодь через відсутність професійних навичок і досвіду роботи.

Для реалізації державної політики щодо рівних конституційних прав та подолання гендерних проблем державна служба зайнятості має здійснювати цілеспрямовані дії у сфері формування відповідного світогляду як чоловіків, так і жінок.

З початку року фахівці Сватівського районного центру зайнятості провели 11 семінарів на тему: «Семінар з гендерних питань» та «Жінка на ринку праці», у яких взяли участь 71 жінка. На цих заходах жінки отримали інформацію про їх конституційні права на ринку праці, допомогу в підвищенні конкурентоспроможності шляхом оволодіння професійного навчання не тільки за традиційними жіночими спеціальностями, а за їх бажанням, здібностями, вимогами до професії та з урахуванням здоров’я жінки і потреб ринку праці.

Жінкам надавалися рівні можливості у запропонуванні власних фахових здібностей, при наявності кількох претендентів на робоче місце, організовувалися групові співбесіди з роботодавцями, записано 6 відеорезюме.

Молоді дається інформація про демографічний стан міста, району та шляхи вирішення соціальних проблем, які існують у молоді, організовуються спільні заходи з органами соціального захисту молоді, спрямованих на профорієнтацію молоді, записано 12 відеорезюме.