23 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Особливості зайнятості осіб старше 45 років
 
19.05.2017  |  С.Малік, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Сєвєродонецького міського центру зайнятості версія для друку
Особливості зайнятості осіб старше 45 років

19 травня у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості відбувся «Профінформаційний семінар для осіб старше 45 років».

На семінарі були надані практичні поради щодо пошуку роботи та інформація про  активні заходи державної служби зайнятості щодо сприяння працевлаштування.

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних, Світлана Малік, наголосила на тому, що залучення  осіб до активних форм зайнятості є одним з способів вирішення проблеми працевлаштування незайнятих осіб, в тому числі осіб старше 45 років. Саме для цього Сєвєродонецький міський центр зайнятості надає можливість пройти підготовку, перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями, які користуються попитом на ринку праці, пройти стажування на робочому місці, взяти участь у громадських та тимчасових роботах. Вона розповіла про умови отримання ваучера на навчання а саме: особи мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці у випадку, якщо вони мають: вік – старше 45 років, страховий стаж не менше 15 років, за наявністю професійно-технічної або вищої освіти, особи не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, не отримували ваучер раніше. А також отримати ваучер можуть особи, які звільнені з військової служби (крім строкової) в зв`язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров`я, внутрішньо переміщені особи та особи, які звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, з числа інвалідів тощо.

Наприкінці семінару перед безробітними виступила колишня безробітна Наталія Лузанова. Вона розповіла про те, що у 2013 році вона отримала ваучер на навчання за спеціальністю комп`ютерні системи та мережі до Луганського університету ім. Володимира Даля на заочну форму навчання, строк навчання склав два з половиною роки. У 2015 році  вона закінчила успішно навчання і отримала диплом спеціаліста за кваліфікацією інженер з комп`ютерних систем та  працевлаштувалась на постійну роботу.

Вона зрозуміла, що володіючи новими професійними знаннями простіше віднайти підходящу роботу і після навчання цінність трудових якостей людини на ринку праці зростає  та  всім побажала нових професійних успіхів.