22 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Профнавчання

Професійне навчання
 
29.12.2017  |  Т.Фільчук, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Біловодського районного центру зайнятості версія для друку
Професійне навчання

Одним із пріоритетних напрямків роботи Державної служби зайнятості є організація професійного навчання безробітних. Воно здійснюється за професіями і спеціальностями, які користуються попитом на ринку праці, дають можливість займатися малим та середнім бізнесом.

Професійне навчання є одним з актуальних інструментів зниження рівня безробіття, підвищення якості трудового потенціалу. Основними цілями професійного навчання є набуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійне навчання за направленням служби зайнятості проводиться в навчальних закладах України та центрах професійно – технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання з використанням сучасних інноваційних технологій. Безробітні можуть оволодіти найбільш конкурентоспроможними на ринку праці професіями, такими як: електрогазозварник, тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, токар, столяр, муляр, штукатур, перукар, манікюрник, кондитер, кухар, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, закрійник, слюсар з ремонту автомобілів та ін.

Загалом в системі державної служби зайнятості діють 11 центрів професійно – технічної освіти в різних містах України. Ці навчальні заклади створені для вирішення питань оперативного задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих працівниках за професіями, які є актуальними на ринку праці, а також дають можливість займатися  підприємницькою діяльністю.

Під час навчання безробітні громадяни отримують допомогу по безробіттю у розмірах і строках, що встановлені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування на випадок безробіття» та Закону України «Про зайнятість населення». Також вони отримують компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, оплату проживання в гуртожитку якщо професійне навчання організоване не за місцем їх постійного проживання.

Професійне навчання здійснюється на договірній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після завершення навчання видається документ державного зразка відповідно до чинного законодавства.

Отже, можна зробити висновок, що професійне навчання є однією із складових успішного працевлаштування безробітних. Профорієнтація і профнавчання сприяють приведенню професійної кваліфікації безробітних у відповідність з потребами регіонального ринку праці. Воно є актуальною допомогою з погляду інтеграції України в економічно розвинене співтовариство європейських країн, в яких завжди цінувалися висококваліфіковані, досвідчені працівники, які люблять і знають свою справу.