20 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Консультації » Консультації фахівців

Консультації фахівців центру зайнятості для роботодавців
 
29.12.2017  |  С.Іванко, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Біловодського РЦЗ версія для друку
Консультації фахівців центру зайнятості для роботодавців

Хто і кому подає звіт 3-ПН

Звіти про вакансії мають надавати всі роботодавці, що використовують працю фізичних осіб, — як юридичні особи (підприємства, установи, організації), так і фізичні особи-підприємці (ч.3 ст.50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012р. №5067-V). Звіт №3-ПН можна подавати до будь-якого базового центру зайнятості (міський, районний, міськрайонний) — незалежно від місцезнаходження роботодавця. Роботодавець повинен надати звіт №3-ПН не пізніше ніж через 3 робочі дні з дати відкриття вакансії. Вакансією вважається вільна посада (робоче місце), на яку може бути працевлаштована особа, а датою відкриття вакансії — наступний день після створення робочого місця чи після припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником. Якщо вакансію закрито самостійно роботодавцем звіт №3-ПН можна подавати до будь-якого базового центру зайнятості (міський, районний, міськрайонний) — незалежно від місцезнаходження роботодавця.

 

Відповідальність за неподання звіту №3-ПН

Закон України «Про зайнятість населення», інші нормативно-правові акти не передбачають фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії. Поряд із цим надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості дає змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.

 

Як внести запис до трудової книжки про стажування студента

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, установі чи організації або у фізичної особи-підприємця понад п’ять днів.

Принципи стажування визначені у статті 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI. А сам Порядок укладення договору про стажування та типова форма договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 №20.

Трудові книжки ведуть на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, які проходять стажування в організаціях усіх форм власності.

Процедура внесення запису має бути наступною: не пізніше п’яти днів після початку стажування підприємство оформлює трудову книжку стажисту; заповнює титульний аркуш трудової книжки, отримує підпис працівника на титульному аркуші трудової книжки, підписує титульний аркуш трудової книжки та засвідчує печаткою; після закінчення стажування вносить до трудової книжки запис про проходження стажування.

 

До трудової книжки за основним місцем роботи не внесли запис про роботу за сумісництвом. Чи можна внести запис на підприємстві, де працював сумісник, якщо працівник звільнився з основної роботи?

Унесення запису про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника за місцем основної роботи, оскільки трудова книжка зберігається саме там. Підставою для внесення запису про роботу за сумісництвом є засвідчені у встановленому порядку копії наказів про прийняття на роботу та звільнення (витяги зі зведених наказів з особового складу) або довідки, в яких міститься відповідна інформація. Підпис особи, яка засвідчила довідку або копію (витяг) наказу, обов’язково має бути скріплений печаткою організації.  Нормативно-правовими актами не визначено строку, коли має бути внесено запис про роботу за сумісництвом. Організацією, робота у якій є для працівника основною, за бажанням працівника може бути внесено запис про роботу за сумісництвом, що мала місце у попередній період.

 

Як зробити запис у трудовій книжці фізичною особою-підприємцем за відсутності печатки

Статтею 58-1 Господарського кодексу України скасовано обов’язок суб’єктів господарювання мати печатку (зміни внесено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2015 №1206-VII). Таким чином, фізична особа-підприємець може не мати печатки. Отже, ФОП вносить записи до трудових книжок працівників на підставі наказів про прийняття, переведення, звільнення. За відсутності печатки записи у трудових книжках засвідчують підписом фізичної особи — роботодавця.

 

Як зробити запис у трудовій книжці про недійсність запису

Розділ 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства праці України та Міністерства соціального захисту населення від 29.07.1993 №58, регулює порядок заповнення трудових книжок, у т. ч. і внесення змін та виправлень. Пунктом 2.6 Інструкції №58 встановлено, що у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується роботодавцем, де було зроблено відповідний запис. Виправлені відомості мають повністю збігатися з оригіналом відповідного наказу чи розпорядження роботодавця. У разі ж втрати цих документів або невідповідності їх фактично виконуваній роботі, виправлення відомостей про роботу здійснюється на підставі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці (особові картки, трудові договори, розрахункові відомості тощо).