20 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

На роботу після великої перерви
 
19.09.2017  |  Л.Метасьова, начальник відділу організації працевлаштування населення Новопсковського районного центру зайнятості версія для друку
На роботу після великої перерви

Картинки по запросу картинки людей которіе ищут работуМабуть кожній людині доводилося з будь-якої причини і на якийсь термін залишити роботу. В житті всяке буває. Але настає час, коли можна і потрібно повертатися на  роботу або шукати нову. Як це зробити?

Опинившись в подібній ситуації, багато хто хапається за голову: стільки всього змінилося за час їх відсутності! Зазвичай перерва в роботі до півроку не вважається великою. Тривалою перервою  вважається термін від одного року і більше. Вважається, що за такий термін працівник втрачає свої навички та уміння, особливо в умовах постійного розвитку технологій. Вочевидь, виникає питання: чи зможе він наздогнати прогаяне і стати затребуваним спеціалістом? Відповідь одна: все залежить від нього самого. Потрібно швидко зайнятися самоосвітою та саморозвитком (піти на курси підвищення кваліфікації, спеціалізовані семінари для спеціалістів тощо).

Про що, ще важливо пам'ятати, повернувшись до роботи після довгої перерви? Стримати амбіції. Так, раніше ви були "головним", "ведучим", але тепер, після перерви, потрібно налаштуватися на посаду рангом нижче і на зарплату, відповідно, теж. Тому треба бути готовим до такого повороту подій. Таке "часове відступлення" має ряд переваг. По-перше, у вас з'являється час оглянути, зрозуміти, що до чого сьогодні в вашій професії. По-друге,набратись  нових  знань, навичок, умінь. Як правило, ті, хто після перерви погоджуються на зниження, потім досить швидко і успішно роблять повторну кар'єру.

Готуйтеся до того, що роботу після тривалої перерви доведеться шукати довго. Майте на увазі, що пошук роботи тим ефективніший, чим більшу кількість способів пошуку ви задієте. Спантиличте своєю проблемою всіх: родичів, сусідів, знайомих, колег по попередній роботі, опублікуйте своє резюме в спеціалізованих виданнях, в Інтернеті, розсилайте роботодавцям.

Отже, склали правильне резюме, розіслали у всі місця, проінформували кого тільки можна  і де  можна також - і ось результат - вас запрошують на співбесіду.

Але це не все. Як вже говорилось, тривала перерва у трудовому стажі завжди викликає підозру. Тому до співбесіди потрібно також підійти з усією серйозністю і відповідальністю. Що в реальності означає не тільки прийти вчасно і достойному вигляді, але і підготувати  відповіді на всі можливі, в тому числі й каверзні, питання.

Впоратися з підбором підходящої роботи, написанням резюме, проведенням співбесіди Вам допоможе Державна служба зайнятості.