20 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги роботодавцям » Результати співпраці

Взаємодія з роботодавцями
 
25.09.2017  |  Ю.Духан, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоайдарського РЦЗ версія для друку
Взаємодія з роботодавцями

Одним із першочергових завдань Новоайдарського районного центру зайнятості є досягнення високого рівня співпраці з роботодавцями, що передбачає розуміння та наполегливу роботу над якіснішим задоволенням їх потреб. Роботодавець є найважливішим партнером у реалізації державної політики зайнятості.

Збір та укомплектування підприємств необхідними кадрами - ключове направлення  в роботі служби зайнятості. Щоб підібрати роботодавцю за його замовленням потрібного робітника, він повинен надавати до центру зайнятості повну інформацію про вакансії. Нагадуємо, що Закон про зайнятість зобов’язує кожного роботодавця (юридичну особу, фізичну особу — підприємця, які використовують працю найманих працівників) у разі наявності вільних робочих місць інформувати про це Державну службу зайнятості. Для цього наказом №316 затверджено форму №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та порядок її подання. Звітність за формою №3-ПН подається роботодавцем винятково за наявності попиту на робочу силу (вакансії) до будь-якого зручного базового (районного, міського, районного у місті, міськрайонного) центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця. Відтепер за наявності попиту на робочу силу така звітність подається не пізніше ніж через три робочих дні з дати відкриття вакансії. Так протягом січня-серпня 2017 року до Новоайдарського ЦЗ було надано 396 вакансій від роботодавців.

Дієвим засобом співпраці з роботодавцями є залучення їх до участі в масових заходах, які організовує центр зайнятості, метою яких є зміцнення співробітництва з роботодавцями, чому сприяють семінари різної тематики, робочі зустрічі та відвідування підприємств. Результативною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення ярмарків вакансій, які дають можливість особисто поспілкуватися роботодавцям з шукачами роботи з метою підбору персоналу. Спеціалістами Новоайдарського районного центру зайнятості за січень-серпень 2017 було організовано та проведено 8 ярмарок та міні - ярмарок вакансій, у яких взяло участь 8 представників ПОУ та 116 безробітних. За участю керівників підприємств, представників місцевих органів влади, роботодавців, керівників учбових закладів проводяться засідання «круглого столу» з  метою налагодження зв’язків служби зайнятості з громадськістю та поширення взаємодії з соціальними партнерами.

Організація і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди займають важливе місце в низці заходів служби зайнятості, оскільки сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи. Сільські голови за участю безробітних провели роботи з благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, територій, прилеглих до пам’ятників культури, здійснили упорядкування меморіалів, братських могил та ін. За 8 місяців 2017 року до участі в таких роботах було залучено 177 безробітних та використано на оплату праці безробітним, які були залучені до громадських робіт 145,6 тис. грн. за рахунок коштів Фонду.

Тільки спільні зусилля служби зайнятості, роботодавців та інших соціальних партнерів є запорукою вирішення соціально важливих питань зайнятості населення.