20 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Реалізація гендерної політики

Розвиток ґендерної політики на Луганщині
 
03.10.2017  |  О.Ткаченко, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Сєвєродонецького міського центру зайнятості версія для друку
Розвиток ґендерної політики на Луганщині

Координатором розвитку ґендерної політики на регіональному рівні на Луганщині є Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації. Ґендерна рівність – це не просто захист прав жінок, як прийнято вважати подекуди в суспільстві. Це цілий спектр питань щодо рівності та ґендерного балансу в економічному, політичному, громадському житті, у трудових відносинах та інших сферах.

На національному рівні ґендерна рівність гарантована, передусім, Конституцією України, Кодексом законів про працю України, а також окремим Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та іншими законодавчими актами. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №113-р був затверджений Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, який підтверджує провідну роль жінки у процесі миротворення. Відповідний регіональний план було затверджено і на Луганщині. Згідно із нормами чинного законодавства, ґендерна рівність – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

На сьогодні в Луганській області із 712 тисяч постійного населення (без урахування внутрішньо переміщених осіб), яке мешкає на підконтрольній українській владі території, 54% є жінками та 46% – чоловіками.

Для вирішення питань забезпечення ґендерної рівності існує обласна Координаційна рада з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми. У рамках відзначення обласного етапу щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проводяться виїзні засідання, акції, флеш-моби. На Луганщині створені об’єднання територіальних громад. Зокрема, у Білокуракинській, Новопсковській та Чмирівській ОТГ за сприяння міжнародної організації ООН діють ґендерні координаційні ради. У Білокуракинській та Чмирівській ОТГ затверджено програми з питань розвитку сімейної політики, ґендерної рівності та попередження насильства в сім’ї. В напрямках попередження домашнього або ґендерно обумовленого насильства (тобто, насильства за ознакою статі) діють мобільні бригади психосоціальної допомоги, які працюють у містах Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк, а також у Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському, Станично-Луганському та Старобільському районах з ініціативи Фонду народонаселення ООН.

Міські та районні центри зайнятості проводять заходи з ґендерних питань та інформують населення про подолання ґендерних стереотипів, залучають до участі представників державних та міжнародних організацій.

Відновлена посада позаштатного радника голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з питань ґендерної політики. Наразі Департаментом соціального захисту населення ОДА спільно із радником та міжнародними партнерськими організаціями завершується робота над створенням ґендерного паспорту Луганської області. Зокрема, у рамках формування паспорту виявлено, що із майже 300 тисяч облікованих у Луганській області переселенців - 62% є жінками.

Ґендерна рівність – це питання, що стосується усіх сфер життєдіяльності. Україна, оголосивши курс на євроінтеграцію, підтвердила важливість розвитку ґендерної політики і в цьому питанні необхідна співпраця органів державної влади та громадських організацій з метою забезпечення ґендерного балансу.