17 грудня 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Реалізація гендерної політики

Реалізація гендерної політики
 
28.08.2017  |  Сватівський РЦЗ версія для друку
Реалізація гендерної політики

Останнім часом одним із напрямків державної політики в Україні стала гендерна політика, що визначає утвердження партнерства статей у визначенні та втіленні політичних цілей і завдань та методів їх досягання в діяльності політичних структур – держави, політичних партій, громадсько-політичних об’єднань.

Всі люди народжуються рівними – це гарантують їм Конституція та численні закони. А ще всі люди народжуються хлопчиками або дівчатками і виправити таку нерівність значно важче, ніж будь-яку іншу. Гендер – це складний соціокультурний конструкт, який відображає відмінності в ролях, поведінці, ментальних та емоційних характеристиках між чоловічим та жіночим. За такого підходу гендер розуміється як організована модель соціальних відносин між жінками і чоловіками, що не тільки характеризує їх спілкування і взаємодію в сім’ї, а і визначає соціальні відносини в основних інституціях суспільства.  

Сватівський районний центр зайнятості проводить профінформаційні та профконсультаційні заходи спрямовані на підтримку жінок. З початку року було проведено 14 заходів на тему: «Семінар з гендерних питань» та «Жінка на ринку праці», в яких взяли участь 133 жінки. Найбільш актуальні питання які висвітлювались це:

- інформування клієнтів про стан і основні тенденції регіонального та міського ринку праці;

- інформування про діючі громадські організації, які захищають жінок та молодь;

- інформаційні консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, в тому числі за кордоном;

- професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації;

- підбір роботи для жінок, та молоді, у тому числі допомога в створенні власної справи;

- підбір тимчасової роботи;

- проведення консультацій з питань зайнятості та фінансова підтримка самозайнятості у вигляді одноразової виплати допомоги для підприємницької діяльності.

Стратегія діяльності служби зайнятості спрямована на соціальний захист жінок від безробіття.  Результат працевлаштування залежить лише від нас самих, тому жінкам необхідно вміти поєднувати в собі особистісні та професійні якості. Ваш оптимізм і особливий спосіб самопрезентації обов’язково відкриють шлях до успіху.